LEGIONOWO. Windy na kładce – ZNÓW…

2022-07-08 10:26:39

„Moi Drodzy, wiem, że wałkuję ten temat po raz kolejny, ale obie windy przy kładce Wyszyńskiego/Parkowa są już od ponad dwóch tygodni nieczynne”. Informacje tej treści otrzymaliśmy 22 czerwca br.

– Jest już praktycznie koniec czerwca, a w tym pierwszym półroczu jedna z wind działała nie dłużej niż półtora miesiąca, a druga ok. jednego miesiąca. Ta przeprawa przez tory praktycznie nie istnieje, bo dla wielu osób jest nie do pokonania. Czy w końcu ktoś rozwiąże ten problem? – napisała nasza czytelniczka.

A takie wyjaśnienia dostaliśmy w tej sprawie z legionowskiego ratusza:
Nie otrzymaliśmy wcześniej takiej informacji (o nieczynnych windach – przyp.red.). Żaden z mieszkańców korzystających z kładki nie zgłosił tego do serwisu. Po Państwa interwencji wysłaliśmy ekipę serwisową i w ciągu 15 minut problem został usunięty. (…) Serwisant uruchomił wyłącznik różnicowoprądowy i windy obecnie działają (27.06).
Poinformowano nas również, że „w roku 2022 była jedna awaria wind i jeden przypadek braku łączności. Natomiast koszt naprawy wind w tym roku wyniósł – 9.423 zł plus – 615 zł. Nie omieszkano oczywiście wspomnieć, że „niestety najczęstszą przyczyną awarii są akty wandalizmu”. Konstatacja tej sprawy jest jednak bardzo smutna. Władze miasta bowiem nie monitorują i nie wiedzą w ogóle czy windy na kładkę działają. Przynajmniej do czasu, kiedy ktoś nie podniesie ALARMU.

WD

Komentarze

8 komentarzy

 1. łyli odpowiedz

  a w Chotomowie windy nieczynne od cho cho choooo czasu gdy gmina przejeła w uzytkowanie to te przy przejsciu na perony bo te przy wiadukcie to zaliczyły zgon techniczny i wysypisko smieci

 2. AGNIESZKA odpowiedz

  W sobotę (9 lipca) nie można już było wjechać windą od strony ulicy Parkowej na górę kładki. Przycisk “1” jest nieaktywny.

 3. Daro odpowiedz

  W Legionowie windy nie służą do transportu osób niepełnosprawnych i wózków z dziećmi
  Te windy są na POKAZ

 4. Monika odpowiedz

  Skoro pieniądze na windy zostały już wydane to trzeba teraz zadbać o ich konserwacje i prawidłowe działanie. Nie ma nic gorszego niż wydanie pieniędzy mieszkańców na coś z czego później oni nie mogą w ogóle korzystać. Windy często nie działają i miasto o tym wie, ale nic z tym nie robi.

 5. pwn odpowiedz

  Jakby to było w bloku komendanta policji ( tfu) albo prokuratora ( tfu) to by naprawiono problem… No tak, tylko te wielce szacowne ( tfu) osobistości nie mieszkają w blokach przecież …

 6. tadek odpowiedz

  Po co tyle hałasu??? Przecież tych wind korzysta tylko kilka osób na ponad 50-tysięczne miasto. Władze miasta zbudowały te windy dla kilku malkontentów a i tak ciągle o coś maja pretensje i coś sie im nie podoba!!!

  1. Daro odpowiedz

   Twoje teksty są wręcz żałosne i prymitywne. Mam dla ciebie propozycje
   Stań i powiedz prosto w oczy że osoby niepełnosprawne, starsze, matki z dziećmi w wózkach są MALKONTENTAMI bo domagają się możliwości przedostania się na drugą stronę miasta

 7. Sp5nzu odpowiedz

  Komu wciskacie ciemnotę? Jak nie wiedzieliscie skoro jest monitoring? To w końcu co jest prawdą?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *