Facebook

LEGIONOWO. Wiosna Biedronia dotarła do Legionowa

2019-03-17 1:56:34

 

 

W całej Polsce trwa akcja Wiosenne Porządki partii Wiosna. Nie ominęła również Legionowa. Sylwia Buźniak, koordynatorka Okręgu Podwarszawskiego i Leszek Poniewierka, koordynator powiatu legionowskiego złożyli w czwartek, 14 marca wniosek o dostęp do informacji publicznej dotyczącej wynagrodzeń w Starostwie Powiatowym w Legionowie. Urząd ma teraz 14 dni na odpowiedź

Zespół Wiosny kilka dni temu rozpoczął składanie wniosków o ujawnienie wynagrodzeń pracowników wszystkich państwowych instytucji, urzędów, spółek skarbu państwa i spółek miejskich w całej Polsce. Celem akcji jest pokazanie wynagrodzeń osób, otrzymujących pensje z finansów publicznych oraz sprawdzenie, czy nie ma rażących dysproporcji między tzw. „zwykłymi” pracownikami, a pracownikami wyższego szczebla.

– Czas sprawdzić, na co wydawane są nasze pieniądze. Czas prześwietlić publiczne instytucje – mówi Sylwia Buźniak, która z Legionowa udała się z wnioskami do innych powiatów okalających Warszawę. – Zamierzamy złożyć kilkaset wniosków w całej Polsce.

Do pozostałych urzędów i instytucji w powiecie legionowskim wysłano analogiczne wnioski pocztą elektroniczną.

Odpowiedzi, które spłyną do partii Wiosna zostaną przeanalizowane i zebrane w raport, który następnie będzie opublikowany. Każdy będzie mógł sprawdzić, jak kształtują się wynagrodzenia w urzędach w jego miejscu zamieszkania. Również sami mieszkańcy mogą włączyć się do akcji – na stronie https://wiosnabiedronia.pl znajduje się wzór wniosku. Wystarczy go wydrukować, wypełnić i wysłać mailem lub złożyć osobiście w wybranej instytucji sfery publicznej.

Komentarze

3 komentarze

  1. Mart odpowiedz

    Jestem za rozdziałem Państwa od LGBT

  2. Szekle odpowiedz

    Poniewierka u Biedronia?? OMG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *