LEGIONOWO. Wiosna Biedronia dotarła do Legionowa

2019-03-17 1:56:34

 

 

W całej Polsce trwa akcja Wiosenne Porządki partii Wiosna. Nie ominęła również Legionowa. Sylwia Buźniak, koordynatorka Okręgu Podwarszawskiego i Leszek Poniewierka, koordynator powiatu legionowskiego złożyli w czwartek, 14 marca wniosek o dostęp do informacji publicznej dotyczącej wynagrodzeń w Starostwie Powiatowym w Legionowie. Urząd ma teraz 14 dni na odpowiedź

Zespół Wiosny kilka dni temu rozpoczął składanie wniosków o ujawnienie wynagrodzeń pracowników wszystkich państwowych instytucji, urzędów, spółek skarbu państwa i spółek miejskich w całej Polsce. Celem akcji jest pokazanie wynagrodzeń osób, otrzymujących pensje z finansów publicznych oraz sprawdzenie, czy nie ma rażących dysproporcji między tzw. „zwykłymi” pracownikami, a pracownikami wyższego szczebla.

– Czas sprawdzić, na co wydawane są nasze pieniądze. Czas prześwietlić publiczne instytucje – mówi Sylwia Buźniak, która z Legionowa udała się z wnioskami do innych powiatów okalających Warszawę. – Zamierzamy złożyć kilkaset wniosków w całej Polsce.

Do pozostałych urzędów i instytucji w powiecie legionowskim wysłano analogiczne wnioski pocztą elektroniczną.

Odpowiedzi, które spłyną do partii Wiosna zostaną przeanalizowane i zebrane w raport, który następnie będzie opublikowany. Każdy będzie mógł sprawdzić, jak kształtują się wynagrodzenia w urzędach w jego miejscu zamieszkania. Również sami mieszkańcy mogą włączyć się do akcji – na stronie http://wiosnabiedronia.pl znajduje się wzór wniosku. Wystarczy go wydrukować, wypełnić i wysłać mailem lub złożyć osobiście w wybranej instytucji sfery publicznej.

Komentarze

5 komentarzy

 1. Mart odpowiedz

  Jestem za rozdziałem Państwa od LGBT

  1. arleta odpowiedz

   A ja za usunięciem pedofilów (kościoła katolickiego) z życia publicznego. Pedofilja to zboczenie znacznie gorsze niż homoseksualizm

   1. Mart odpowiedz

    Zgoda. Odseparowanie pedofilów jest równie ważne, co postawienie tamy innym formom seksualizacji dzieci, które próbują wpychać do szkół LGBT i usłużni im politycy, a które zaleca WHO (tekst jest skandaliczny). Postuluje zatem, aby sprawę pedofilii wyplenić całkowicie z każdego środowiska, w pierwszej kolejności tego, gdzie dochodzi do największej liczby jej przypadkow: szkół i przedszkoli.

 2. Szekle odpowiedz

  Poniewierka u Biedronia?? OMG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *