LEGIONOWO. Wizyta ministra Błaszczaka w CSP

2016-03-04 6:31:15

W czwartek 3 marca w Centrum Szkolenia Policji odbyło się robocze spotkanie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka z szefami podległych służb. Przedmiotem rozmów był stan przygotowań do lipcowych wydarzeń szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży.

Spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele kierownictwa policji, BOR, straży granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Rządowego Centrum Bezpieczeństwa nieprzypadkowo odbyło się w CSP w którym jest zlokalizowane Policyjne Centrum Dowodzenia. To właśnie w tym miejscu podczas dwudniowego szczytu NATO w Warszawie (8 i 9 lipca) i Światowych Dni Młodzieży (26-31 lipca br.) będzie funkcjonował centralny system zarządzania bezpieczeństwem. Dowódcą policyjnej operacji, odpowiedzialnym bezpośrednio za ich zabezpieczenie będzie Zastępca Komendanta Głównego Policji.

Minister Mariusz Błaszczak po zebraniu informacji od szefów służb ocenił, że są one dobrze przygotowane do zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży i Szczytu NATO w Warszawie. Poinformował, że o bezpieczeństwo uczestników tych przedsięwzięć będzie dbało ponad 13 tys. funkcjonariuszy – policji, straży granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz BOR. – Światowe Dni Młodzieży również były w 1991 roku w Częstochowie, na Jasnej Górze Jan Paweł II spotkał się również z pielgrzymami, z młodymi ludźmi z całego świata. Wszystko wskazuje na to, że skala tegorocznego wydarzenia będzie większa niż przed laty. Ale wszystkie służby mają odpowiednie doświadczenie, a więc możemy zapewnić, że służby odpowiedzialne za porządek i bezpieczeństwo są przygotowane do przyjęcia zarówno pielgrzymów z całego świata, jak i szefów rządów na posiedzenie szczytu Paktu Północno-Atlantyckiego – podsumował przygotowanie do imprez Mariusz Błaszczak.

DARIUSZ BURCZYŃSKI

d.burczynski@toiowo.eu

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *