LEGIONOWO. Wizyta prezydenta Dudy i ministra Błaszczaka

2017-07-25 4:55:01

W niedzielę 23 lipca Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyły się centralne obchody Święta Policji. Nominacje generalskie wręczył Prezydent RP Andrzej Duda, któremu towarzyszył Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Przed bramą CSP demonstrowała grupka przeciwników uchwalonych przez Sejm zmian w sądownictwie


Z okazji Święta Policji do Legionowa, do Centrum Szkolenia Policji (CSP), przyjechali do prezydent Andrzej Duda oraz minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Przed CSP czekała na nich grupa ok. 30 protestujących, którzy domagali się zawetowania trzech ustaw dotyczących sądownictwa autorstwa PiS.
Andrzej Duda nie odniósł się do kryzysu związanego z ustawami dotyczącymi sądownictwa, które zostały PiS przegłosowane w ostatnim tygodniu. Prezydent w Legionowie mówił o tym jak ważna jest służba policjanta jest dla Rzeczpospolitej – To służba absolutnie niezwykłej wagi dla Rzeczypospolitej. Stoicie na straży codziennego bezpieczeństwa polskich obywateli, stoicie od 98 lat niezwykle dzielnie, bardzo często narażając własne życie po to, aby chronić życie, zdrowie i mienie innych – swoich sąsiadów, współmieszkańców, rodaków czy wreszcie po prostu ludzi.
Prezydent Andrzej Duda zaznaczył, że Polacy nigdy nie zapomną o policjantach, którzy na służbie, a także poza nią, oddali swoje życie, aby strzec bezpieczeństwa. Tym samym tworzyli historię, która imponuje wszystkim tym, którzy dziś wstępują w szeregi Policji. – Dla Was służba jest treścią życia – powiedział Andrzej Duda.
Podczas centralnych obchodów Święta Policji stu funkcjonariuszy otrzymało nominacje na pierwszy stopień oficerski, a kolejnych ponad stu policjantów z garnizonu stołecznego złożyło ślubowanie przed przystąpieniem do służby. Ponadto dziesięciu funkcjonariuszy otrzymało także Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę. Komendant Główny Policji nagrodził również laureatów konkursu “Policjant, który mi pomógł”.

KT

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *