LEGIONOWO. Wnioski o wstrzymanie budowy

2016-03-09 10:10:07

Bogdan Kiełbasiński, prezes zarządu Stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy ponownie wystąpił do prezydenta z wnioskiem o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego i wstrzymanie budowy bloku przy
ul. Broniewskiego.

Wniosek do prezydenta Romana Smogorzewskiego ma umożliwić zatrzymanie budowy i wprowadzenie zmian w planie uniemożliwiających zabudowę działki przy ul. Broniewskiego. Teren pomiędzy blokami nr 7 i nr 11, w miejscu dawnych kortów i boiska do siatkówki, w zmienionym planie miałby być przeznaczony na rekreację, aby mógł być wykorzystywany tak jak obecnie.

Bogdan Kiełbasiński zwrócił się także do prezydenta z prośbą o pomoc i mediację w rozmowach z władzami SML-W, w sprawie niezwłocznego wstrzymania realizacji inwestycji do czasu rozstrzygnięcia kwestii zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. Teren jest bowiem własnością gminy Legionowo, a SML-W jest tylko użytkownikiem wieczystym. Tymczasem SML-W wystąpiło już o wydanie pozwolenia na budowę w tym miejscu budynku mieszkalnego z 73 mieszkaniami oraz 76 miejscami w garażu podziemnym. A pozwolenie to może być wydane w każdej chwili.

W swoim piśmie prezes Stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Spraw na pisał m.in., że Legionowo jest miastem o najwyższym w Polsce wskaźniku gęstości zaludnienia, który wynosi już 4008 os./km2. Dlatego coraz większe znaczenie dla komfortu życia mieszkańców ma dostępność i możliwość swobodnego korzystania z terenów zielonych przeznaczonych na rekreację. Natomiast dogęszczanie zabudowy przyczynia się do pogorszenia jakości ich życia. Stąd działania SML-W budzą coraz większe rozgoryczenie i sprzeciw mieszkańców.
Jednocześnie Kiełbasiński zwrócił się z apelem do zarząd SML-W o niezwłoczne wstrzymanie wszelkich działań związanych z planowaną przez SML-W budową bloku przy Broniewskiego na osiedlu Jagiellońska.

KS

Komentarze

2 komentarze

  1. Filantrop odpowiedz

    Pan Kielbasinski powinien sam zwrocic sie do siebie aby cofnac decyzje o planie zagospodarowania ktorybsam uchwalil jako radny. Ponadto NMNS ma kilku radnych niech zglosza to do Rady Miasta. Aha przepraszam wiekszosc z nich tez uchwalala ten plan. Poza tym jak Pan Prezes Kielbasinski kupowal mieszkanie w spoldzielni to bylo ok i on nie zageszczal?

  2. Ela odpowiedz

    Blok nie, … kilka lat temu był pomysł aby na tym terenie powstał duży plac zabaw dla dzieci, jednak mieszkańcy pobliskiego bloku nie wyrazili zgody, argumentując, że dzieci bawiące się na placu zabaw będą zakłócac im spokój. Potem był pomysł aby powiększyć tamtejszy parking dla mieszkańców pobliskich bloków, jednak i tym razem spotkało się to z dezaprobata mieszkańców tego samego bloku.
    Więc jeśli nie plac zabaw, nie parking, nie blok – to co?
    A płacić za teren trzeba – więc kto ma ponosić koszty? Bo wspomnę, iż mieszkańcy pobliskiego bloku również nie wyrazili zgody na pokrywanie kosztów opłaty za użytkowanie wieczystego tego terenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *