LEGIONOWO. WOŚP z nowym rekordem!

2017-01-16 1:31:07

WOŚP w tym roku zagrał dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopedriatycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W niedzielę (15 stycznia) od samego rana w całej Polsce grała Orkiestra, która uzbierała rekordową sumę ponad 62 milionów złotych! W samym tylko powiecie legionowskim udało się zebrać przeszło 476 tys. zł i jest to kwota wyższa od tej z poprzedniego roku o przeszło 100 tys. zł! Nie jest to jednak ostateczna suma, bo liczenie nadal trwa…

LEGIONOWO i WIELISZEW

25. Finał w powiecie rozpoczął się od „Biegu z sercem dla WOŚP” zorganizowanego przez mieszkańców gminy Wieliszew. Trasa biegu liczyła około 2 kilometry, a w wydarzeniu wzięło udział ponad 100 osób. Pieniądze zebrane wśród uczestników (1700 zł) zasiliły kasę sztabu WOŚP w LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie gdyż jak co roku gmina Wieliszew wspólnie kwestuje z Legionowem i swojego sztabu nie posiada.

W Legionowie od rana trwała sprzedaż przedmiotów wytworzonych bądź przyniesionych przez uczniów Zespłu Szkolno-Przedszkolnego nr 2. O 14.30 rozpoczęła się aukcja prowadzona przez znane wszystkim gwiazdy polskiego filmu, czyli Danutę Stenkę i Artura Żmijewskiego. Jak można się było domyślać, znów padł rekord, łącznie zliczono 58 181,04 zł.

Kwesta prowadzona była także w miejskim ratuszu. Na miejscu można było wylicytować przedmioty, kupić różne smakołyki, a na scenie sali widowiskowej obejrzeć ciekawe występy. Na chwilę obecną sztabowi udało się zliczyć 16,3 tys. zł.

W liceum im. Marii Konopnickiej poza występami artystycznymi i aukcjami zorganizowano także turniej siatkówki. W tym najdłużej działającym w powiecie legionowskim sztabie udało się zebrać największą kwotę. – W Konopnickiej rekord podczas WOŚP 184,013,68 zł, dziękujemy wszystkim wolontariuszom za ciężką pracę i mieszkańcom za hojność. Pięknie wszyscy zagraliśmy – podsumowała akcję dyrektor Brygida Wagner-Konstantynowicz. Orkiestra została zorganizowana także w Zespole Szkół na os. Piaski. Zebrano około 40 700 zł.

NIEPORĘT

Sztab WOŚP w Józefowie poinformował, że zebrano 102 443,36 zł. – Jak ja lubię przekazywać tak wspaniałe informacje. Mamy rekord i po raz pierwszy przekroczyliśmy sto tysięcy! Wielkie brawa dla wszystkich, którzy się do tego przyczynili – podsumowała akcję radna Marta Damm-Świerkocka, która również aktywnie wspierała całą akcję w szkole podstawowej w Józefowie. Na scenie w Józefowie zaprezentowały się dzieci, młodzież i seniorzy z gminy Nieporęt. Były organizowane licytacje przedmiotów, które również wsparły konto WOŚP. – Absolutny rekord!!! Podczas 25 finału zebraliśmy w gminie Nieporęt rekordową kwotę 102 443 zł!!! – podsumował całą akcję na swoim fanpagu wójt Maciej Mazur.

SEROCK

Około 36 tysięcy złotych ze sztabu w Jadwisie oraz “ponad 25 tysięcy złotych, garść Euro i około kilograma centów” ze sztabu w Serocku popłynęło do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku impreza na scenie odbyły się pokazy pierwszej pomocy oraz była możliwość zmierzyć się z medalistami olimpijskimi Mistrzostw Świata i Europy w szermierce.

JABŁONNA

W gminie Jabłonna działały dwa sztaby. W szkole Sapere Aude w Rajszewie i w Gimnazjum im. Orła Białego w Chotomowie. Pierwsza placówka skupiła się jedynie na ulicznych kwestach, druga przygotowała mnóstwo atrakcji, takich jak: kiermasze, pokazy tańca, pokazy zumby, licytację, warsztaty ceramiczne, targ przysmaków, kawiarenkę z hot-dogami, doświadczenia chemiczne. W Jabłonnie zebrano około 13,5 tysiąca złotych.

DB

Zdjęcia zebrane ze sztabów oraz samorządów

Komentarze

1 komentarz

  1. jaś odpowiedz

    IIIRP przez 25lat doprowadziła służbę zdrowia do agonalnego stanu od początku podpierając się Owsiakiem zaciemniając rzeczywistość -mistrzostwo świata w ogłupianiu ludzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *