LEGIONOWO. Wycinają i dogęszczają przy Norwida [NOWE INFORMACJE]

2021-04-21 5:58:17

Przy ul. Norwida ogrodzono kolejną działkę, na której wycinane są drzewa. Mieszkańcy obawiają się budowy kolejnego bloku. Niedawno pisaliśmy o planach budowy bloku z mieszkaniami socjalnymi po drugiej stronie tej samej ulicy


Docierają do nas sygnały od zaniepokojonych mieszkańców os. Jagiellońska. Ich zdaniem, spółdzielnia szykuje się do budowy kolejnych bloków, tym razem na tyłach Urzędu Skarbowego w Legionowie oraz przy bloku nr 71. Teren działek nr 345, nr 346, nr 348 i nr 349 z obrębu 65 został ogrodzony rdzawą falistą blachą oraz siatką. A znajdujące się tam drzewa są wycinane pomimo okresu lęgowego ptaków.

W tym samym czasie, w blokach pojawiła się informacja zarządu SML-W: – “Administracja Osiedla “Jagiellońska” informuje, że na działce nr 349, obr. 65 rozpoczęły się prace związane z budową budynku mieszkalnego. Za wszelkie uciążliwości przepraszamy…”.

Początkowo uzyskaliśmy informację, że Starostwo Powiatowe w Legionowie, w ostatnim czasie, nie wydawało pozwolenia na budowę dla tego terenu. Później natomiast udało nam się ustalić, że w listopadzie 2017 r., a więc ponad 3 lata temu, SML-W uzyskało pozwolenie na budowę w tym miejscu budynku mieszkalnego wielorodzinnego.

Według przepisów, pozwolenie na budowę ważne jest przez 3 lata od dnia wydania decyzji i teoretycznie w tym czasie powinna rozpocząć się budowa. W przeciwnym razie pozwolenie traci ważność. W tym przypadku, prawdopodobnie proces budowlany rozpoczął się formalnie wcześniej (jeszcze w okresie obowiązywania pozwolenia), a dopiero teraz przystąpiono do prac w terenie. Możliwe również, że Spółdzielnia skorzystała z przepisów tzw. Tarczy antykryzysowej, które przewidują zawieszenie biegu terminów administracyjnych w czasie trwania stanu pandemii.

Do tematu będziemy wracać, w miarę napływu nowych informacji.

 

 

Komentarze

2 komentarze

  1. Kaatarzyna odpowiedz

    Mieszkańcy okolic ulicy Norwida. Czy jesteście bezwolnymi owcami i baranami? Protestujcie, żądajcie parku a nie kolejnej betonowy? Czy nie lepiej oddychać świeżym powietrzem a nie betonowym pyłem. Nie dajcie się kombinatorom z SMLW, niech zarabiają na sprzedaży pietruszki, a nie na Waszym zdrowiu.

    1. Rafał odpowiedz

      Dokładnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *