LEGIONOWO. Wygrali wyposażenie laboratorium

2016-10-06 1:33:56

Uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Marii Konopnickiej w Legionowie wygrali dla swojej szkoły wyposażenie pracowni laboratoryjnej poprzez zakwalifikowanie się do finałowej 30-tki konkursu filmowego o nazwie “30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu”. Wartość sprzętu, który wzbogaci pracownię wyniesie 10 tys. zł.

Jeszcze w tym roku szkolnym 6 szkół z terenu województwa mazowieckiego zyska nowoczesne wyposażenie swoich pracowni laboratoryjnych. Sprzęt o wartości 10 tys. zł wygrali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie „30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu”.

Wyróżniony film uczniów PZSO im. Marii Konopnickiej w Legionowie

Aby zwyciężyć i wygrać wart 10 tys. złotych sprzęt laboratoryjny, uczniowie wraz z nauczycielem musieli opracować kreatywny i nieszablonowy scenariusz lekcji, a na jego podstawie nagrać krótkie wideo na jeden z zadanych tematów: Chemia w kuchni i jedzeniu; Co by były gdyby? (o roli mikroorganizmów w świecie); Z czego składa się Wszechświat?; Jak komórka przetwarza energię z pożywienia. W sumie zgłoszono niemal 300 prac, konkurencja była więc ogromna. Wszystkie filmy zostały opublikowane w sieci, a w pierwszym etapie wyboru na zwycięzców głosy oddawali internauci. 150 tysięcy opinii pozwoliło wyłonić 100 najciekawszych propozycji spośród których konkursowe jury wybrało 30 najlepszych prac.

– I stało się, wygraliśmy laboratorium w ramach konkursu „30 laboratoriów na 30-lecie ADAMEDU” o wartości 10 tys. zł. Jesteśmy jedną z 30 szkół w Polsce , które takie laboratorium otrzymają, jedyną w powiecie legionowskim. Brawo klasa 3a, dziękuję za tę wygraną nagrodę i za film, który zrobiliście. Jesteście wielcy. Gratuluję.!!!! – skomentowała sukces swoich uczniów na profilu facebookowym dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Marii Konopnickiej w Legionowie Brygida Wagner-Konstantynowicz.

JR

Fot. fanpage PZSO im. Marii konopnickiej w Legionowie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *