LEGIONOWO. Wypłata w następnym miesiącu

2018-02-28 6:29:02

W 2018 r. pracownicy ratusza dostaną tylko 11 pensji. Wiąże się to z wprowadzonym przez prezydenta Romana Smogorzewskiego zmianami w regulaminie pracy urzędu. Wynagrodzenia nie będą już wypłacane do 28 dnia danego miesiąca, ale do 8 następnego miesiąca

Prezydent Smogorzewski najwyraźniej zaczyna szukać oszczędności w kieszeniach swoich pracowników, co wskazuje na pogłębiającą się niewydolność budżetu gminy. Dodajmy, że kodeks pracy pozwala na wypłatę wynagrodzenia do 10 dnia następnego miesiąca kalendarzowego, ale od lata ratusz wypłacał pensje wcześniej.

Skutki zmiany terminu wypłaty

Przeniesienie terminu wypłaty jest korzystne dla ratusza ponieważ koszty wynagrodzeń zalicza się do miesiąca poprzedniego, a faktyczne ich poniesienie (przepisy wiążą to z dokonaniem wypłaty) powstanie dopiero w miesiącu następnym. W wystawionym pracownikowi PIT za 2018 r. faktycznie będzie rozliczonych tylko 11 pensji. Natomiast od strony pracownika przesunięcie terminu wypłaty na 8 dzień następnego miesiąca wiąże się m.in. ze zmniejszeniem naliczenia zasiłku chorobowego, obniżeniem wynagrodzenia dodatkowego (tzw. trzynastki) w 2019 r. oraz obniżeniem wysokości odprawy emerytalnej pracownikom odchodzącym na emeryturę.

Gdzie się podziały pieniądze na wynagrodzenia?

Zaniepokojeni pracownicy ratusza, którzy skontaktowali się z nami twierdza, że nie zostali poinformowani o skutkach późniejszego terminu wypłaty wynagrodzenia. Jedynie powiedziano im, że będzie to wygodniejsze ze względu na zamknięcie miesiąca i rozliczanie zwolnień lekarskich. Co się stało, gdzie podziały się pieniądze na wynagrodzenia?
Drodzy pracownicy ratusza zwracamy uwagę, że bieżący 2018 r jest rokiem wyborczym i znaczenie dla Smogorzewskiego ma następna elekcja, a nie zaspokajanie waszych osobistych potrzeb.

Komentarz

Pomysł Smogorzewskiego na oszczędności w przedwyborczym budżecie dotknie pracowników urzędu. Czyżby pracownicy urzędu musieli dorabiać rozdając pączki, występując na festynach ratusza lub działając w otrzymujących wsparcie z urzędu stowarzyszeniach, fundacjach i organizacjach społecznych? Czy „wybrańcy” redagujący „puls Miasta” (wydawany przez ratusz) i piszący pod pseudonimami w Miejscowej (wydawanej przez miejska spółkę KZB) mogą liczyć na dodatkowe apanaże ? Jak widać budżet gminny nie jest z gumy, a Smogorzewski nie ma żadnej koncepcji jak do niego „dosypać”, a wręcz przeciwnie potrafi tylko ująć, co jest widoczne w postaci kilkumilionowego zadłużenia gminy.

Jacek Jankowski

Komentarze

9 komentarzy

 1. po kielichu odpowiedz

  z tegoco widać Romusiowi szkodzi wóda a ta chłopina tego nie rozumie……..;)

 2. Prawda Legionowska odpowiedz

  Prawda jest taka, że Pan Prezydent ma swoich pupilków w Urzędzie, którzy na pensje nie mogą narzekać mają wysokie stanowiska i często awans dostają z ominięciem prawa. Ci wybrańcy bardzo często wrzucają na FB prawie raz w miesiącu swoje zdjęcia z egzotycznych wakacji i wypadów weekendowych a reszta szaraczków co zarabia mierne 2 tys musi zaciskać pasa by przeżyć do kolejnej pensji. Cała PO – szaraczkom zaciska pasa a Ci u źródełka mają wszystko. Szkoda tylko, że Prezydent zapomina, że to tez wyborcy, którzy mają swoich znajomych, którzy znają legendy co Pan Prezydent wyrabia w Legionowskich knajpach po paru głębszych i co wygaduje. Dzień wyborów coraz bliżej…

  1. SowaZPrzyjaciółmi odpowiedz

   “Pan Prezydent” już dawno powiedział po kilku głębszych, gdzie ma to miasto i jego mieszkańców

 3. Roman i Hana odpowiedz

  A czy to czasem nie chodzi o to, że Roman jest świadomy porażki i przesunął ostatnią pensję już na przyszły rok po to aby jeszcze w tym roku tuż przed odejściem dać premie? Wtedy ulubieńcy zapłacą mniejszy podatek dochodowy w tym roku bo ostatnia wypłata wpadnie już do PIT za 2019 rok i mając na względzie że nowy prezydent może rozgonić ulubieńców obecnego, jest to dla nich po prostu korzystniejsze podatkowo?

  1. Markooo odpowiedz

   Roman po pierwsze: nie bierze pod uwage, że mógłby nie zostać wybrany na “Ojca tego miasta”; po drugie: w d..ie miałby w takiej sytuacji jakichś podwładnych mu urzędasów, którymi buty sobie czyści, gdy tylko ma na to ochote

 4. i rym cim cim i tra la la... odpowiedz

  jestem wesoły Romek, w Józefowie mam domek a w tym domku światło, wode, gaz to zaspewam wam jeszcze nie raz jestem wesoły Romek…………..

 5. Edek odpowiedz

  Per prezydent nie raz już pokazał, że ma wszystkich gdzieś…, jego przyjaźnie końxczą się w tej samej chwili kiedy kończy się interes. Pracowników wykorzystuje jak sie tylko do, a jak już nie są do niczego potrzebni to daje kopa albo traktuje własnie tak…. .

 6. normalny odpowiedz

  posunięcia prezydenta dają dużo do myślenia , ale podlegli pracownicy się boją o swoje stołki i zacisną zęby

 7. Ewa odpowiedz

  A z czego ma dosypywać? Do sypialnie inwestorów nie przyciągnie! Nie chcieliście do Warszawy, biegaliście karnie z ulotkami na każde skinienie Wielmoży, dajecie sobą pomiatać, znosicie jego humory, pijackie ekscesy, i głosujecie za jego bandą… No to macie, to co poparliście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *