Facebook


Z Hubala w Królowej Jadwigi?

2016-04-09 5:10:59

Miasto zabezpieczyło 7 tys zł na wykonanie projektu drogi łączącej ulicę Hubala z ul. Królowej Jadwigi w Legionowie. Wedle koncepcji radnego Cichockiego, droga miałaby być drogą jednokierunkową, umożliwiającą wyjazd z ul. Hubala z nakazem skrętu w prawo.

Przy okazji dyskusji radnych podczas ostatniej sesji nad uchwalaniem korekty budżetu na 2016 rok, dowiedzieliśmy się, że miasto przeznaczyło 7 tys zł na wykonanie projektu drogi, która połączy „ślepą” i mocno zastawioną samochodami osiedlową uliczkę Hubala z ul. Królowej Jadwigi w Legionowie.

Udrożnić Hubala

Obecnie na ul. Hubala można wjechać jedynie z ulicy Sowińskiego i wedle planów radnego Przemysława Cichockiego w tej materii nic się nie zmieni. Zmianie ma jedynie ulec sposób ułatwiający wyjazd z tej ulicy. – Temat drogi, a w zasadzie parkingu przy ul. Hubala jest omawiany i powtarzany w zasadzie co roku. Pamiętam, że w czasie kampanii wyborczej mocno został poruszany przez mieszkańców. Dzisiaj również mieszkańcy proszą o to, aby rozwiązać problem nie tyle parkowania, co swobodnego poruszania się tą ulicą. (…) W chwili obecnej jest to projekt, żeby wyjść do mieszkańców właśnie z taką propozycją. Może nie dwustronnego połączenia tej ulicy z ul. Królowej Jadwigi, żeby nie zwiększać tam ruchu i żeby nie służyła ona jako droga przelotowa. Ale może taka, która pozwoli wyjechać z tego osiedla, bo w chwili obecnej po godz. 17 ciężko jest z ul. Hubala wyjechać. Nie można tam nawet zaparkować w przyzwoity sposób, bo są nawet pozastawiane miejsca wjazdu do drogi przeciwpożarowej – przekonywał radny Przemysław Cichocki.

Wstępny projekt połączenia ul. Hubala z Królowej Jadwigi wg koncepcji Przemysława Cichockiego.

Wstępny projekt połączenia ul. Hubala z Królowej Jadwigi wg koncepcji Przemysława Cichockiego.

Nie wytną drzew?

Radny wspomniał, iż ma dla mieszkańców propozycję wyjazdu drogą jednokierunkową z ul. Hubala w ul. Królowej Jadwigi z nakazem skrętu w prawo. Już zaczął odwiedzać mieszkańców 4 bloków najbliżej ul. Królowej Jadwigi, aby przedstawić im projekt i zebrać podpisy. Jak niedawno wspomniał, jego projekt cieszy się ogromnym poparciem mieszkańców. W dalszej kolejności Cichocki chce rozmawiać z radnymi, jak i władzami miasta o ewentualnej przebudowie, a w zasadzie wydłużeniu ul. Hubala do Królowej Jadwigi. Jednak niektórzy mieszkańcy uważają, że powyższe plany związane z przedłużeniem ulicy Hubala nie są wcale przypadkowe. Już od dawna zarząd SML-W zapowiadał wyburzenie dwóch budynków przy ul. Królowej Jadwigi stojących kilkanaście metrów dalej od planowanej budowy drogi, aby postawić tam nieduży blok. Mieszkańcy obawiają się, że już wkrótce znikną kolejne tereny zielone. Jednak jak zapewnił radny, postara się przeprowadzić trasę ulicy tak, aby żadne drzewo nie zostało wycięte. – Ze względów bezpieczeństwa można postawić progi zwalniające, znaki ograniczenia prędkości, ukierunkować tak drogę aby uniemożliwiała rozwinięcie nadmiernej prędkości itp. – kończy Cichocki.

DB

Komentarze

3 komentarze

 1. Pislove odpowiedz

  Kolejny etap dogeszczania osiedli…..
  Przemysław Cichocki 27 lat i 110 000 zł!!! pensji z naszych podatków! Wyprowadzi się do willi z basenem a uczciwi mieszkańcy zostaną w betonowej dżungli…

 2. Mieszkanka ul. Hubala odpowiedz

  Fakt jest ciasno, ale pomysł mi się nie podoba – niby będzie tylko drogą “wyjazdową” ale zaraz się zacznie ruch w dni targowe bo to będzie jedyna przelotówka od sowińskiego…. a dlaczego nie zrobiono przelotówki koło bl. 40 i 41 ??? bo wiedzieli że będzie tam duzy ruch i tu będzie tak samo.
  “mozna postawić progi zwalniające” – można?? chyba trzeba ! biorąc pod uwagę że zaraz obok jest bardzo uczęśzczany plac zabaw.

 3. ekolog odpowiedz

  drzew nie wytną …bo wcześniej my ich wytniemy 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *