LEGIONOWO. Zabezpieczono 3 automaty

2019-02-06 3:50:10

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie wspólnie z policjantami wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją Komendy Powiatowej Policji w Legionowie podczas wspólnych działań zabezpieczyli 3 automaty do gier hazardowych. Za organizowanie nielegalnego hazardu grozi do 3 lat więzienia

To kolejne działania policjantów wymierzone w środowisko związane z nielegalnym hazardem. Tym razem policjanci w jednym z obiektów w Serocku znaleźli miejsce, w którym mogło dochodzić do nielegalnego hazardu, za pomocą automatów do gier.

Wczoraj, w godzinach porannych, policjanci weszli do lokalu, który był w ich zainteresowaniu i wewnątrz znaleźli trzy takie automaty.

Na miejsce byli również funkcjonariusze z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie i zabezpieczyli urządzenia. Teraz celnicy będą prowadzić dalsze postępowanie i wyjaśniać wszystkie okoliczności związane z podejrzeniem prowadzenia w lokalu nielegalnego hazardu.

Zgodnie z nowelizacją Ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia 2017. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier (oznacza to również zakaz posiadania automatów do gier poza wyjątkami wskazanymi w ustawie, np. kasyna, dostawcy, serwisanci).

Właścicielowi tych nielegalnych urządzeń może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

KPP Legionowo

Komentarze

1 komentarz

  1. Dragon odpowiedz

    I tak się ludzie chcą wzbogacić a to zwykła kradzież teraz to państwowe automaty do gier wykoszą konkurencję bo to są miejsca gdzie jest elegancko ładnie automatów dużo a nie jakaś buda za przeproszeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *