LEGIONOWO. Zabezpieczyli 53 litry spirytusu

2015-10-15 2:24:54

W sobotę 10 października legionowscy funkcjonariusze zabezpieczyli 53 litry spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Policja zatrzymała w tej sprawie 81-letniego mieszkańca Legionowa. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy do chwili obecnej nie zostały oszacowane.

 

W sobotę 10 października w Legionowie doszło do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o posiadanie alkoholu bez znaków akcyzy. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Legionowie w ramach realizowanych zadań służbowych ujawnili przy mężczyźnie kilka butelek spirytusu niewiadomego pochodzenia. W ramach dalszych czynności okazało się, iż w garażu należącym do 81-latka ujawniono większą ilość nielegalnego wysokoprocentowego alkoholu.

Po przeliczeniu zarekwirowanego mienia okazało się, że w samochodzie oraz pomieszczeniu znajdowało się w sumie 53 litry spirytusu, alkohol przechowywany był w litrowych plastykowych butelkach bez znaków skarbowych akcyzy.

Zabezpieczony alkohol został przekazany do badania w celu ustalenia, czy nie zagrażał życiu i zdrowiu ludzkiemu. Mężczyźnie zostanie przedstawiony zarzut posiadania alkoholu bez polskich znaków akcyzy skarbowej i grozi mu za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Oprac. JR

Zdjęcie: www.flickr.com

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *