LEGIONOWO. Zagrożenie bezpieczeństwa sanitarnego w Legionowie

2017-07-03 11:42:33

Od 1 lipca br. nikt nie odbierze śmieci od mieszkańców Legionowa. Konsorcjum firm odbierających przez ostatnie 4 lata odpady komunalne wypowiedziało umowę z miastem. Według władz było to wypowiedzenie niespodziewane i nastąpiło bez uprzedzenia

Z komunikatu nadesłanego przez Tamarę Mytkowską, Rzecznik Prasową UM Legionowo wynika, że: konsorcjum firm:RDF sp. z o.o. i MPK Pure Home sp. z o.o. sp. k.. MPK Pure Home wypowiedziało umowę na odbiór odpadów z Legionowa. Według rzeczniczki, wypowiedzenie to nastąpiło 2 dni przed rozpoczęciem kolejnej, 2-letniej umowy, było całkiem niespodziewanie i bez jakiegokolwiek uprzedzenia. – Oznacza to, że 29 czerwca władze miasta dowiedziały się, że 1 lipca nikt nie odbierze śmieci od mieszkańców Legionowa – napisała Mytkowska.
Z informacji przekazanej nam przez władze wynika, że od razu rozpoczęto poszukiwania odbiorców, którzy zgodnie z procedurą tzw. „wolnej ręki” będą natychmiast obsługiwali gminę Legionowo do czasu rozstrzygnięcia kolejnego, nieograniczonego przetargu. Gmina zamierza także wystąpić do Konsorcjum z roszczeniem wypłaty odszkodowania za spowodowanie zagrożenie bezpieczeństwa sanitarnego mieszkańców Legionowa i niewywiązanie się z podpisanej umowy.

Komentarze

11 komentarzy

 1. Kwiatkowski z Legionowa odpowiedz

  PROPONUJĘ W TRYBIE PILNYM PODPISAĆ AWARYJNĄ UMOWĘ Z INNĄ FIRMĄ ŚMIECIOWĄ I SZUKAĆ SOLIDNIEJSZYCH ŚMIECIARZY

 2. dupy miodem smarować odpowiedz

  Leszku, który jesteś chyba pracownikiem wydziału promocji UM w Smogogrodzie. chyba ci się w głowie pomieszało. Gdzie w tej informacji o śmieciach znalazłeś bezczelność i zazdrość?
  Chyba uważasz, że gazety powinny wszystkim dupy miodem smarować, tak jak to się robi w wydziale promocji.

 3. Leszek odpowiedz

  Bezczelność i zazdrość ludzka nie zna granic. Jak możecie winić władzę że ktoś zerwał umowę. Przyczepiacie się do wszystkiego. Tak naprawdę żeby wam dupy miodem smarować to i tak będzie źle.

  1. Miro odpowiedz

   @ Leszek wybierz się na dach ratusza i sobie posmaruj 4 litery tam, Romek za kilkadziesiąt tysi zainstalował pasiekę, chyba nie masz daleko?

  2. chetny odpowiedz

   jak by co z tym smarowaniem to ja chetnie……..tylko prosze podac gdzie kiedy i o której godzinie 😉

 4. Rafał odpowiedz

  Ha ha i się zacznie miauczenie że nie ma firmy ze jest drożej , że trzeba znów mieszkańcom sięgnąć do kieszeni. A jak to dobrze nie miało funkcjonować? i jest. Ciekawe czy miasto będzie dostawać mandaty od SM za tzw nieusuniecie śliskości ( w tym wypadku worka) z chodnika? .A systuacja że nagle nie ma firmy ze nikt nie rozmawiał wcześniej z nikim to jest skrajna nieodpowiedzialność lub cos zupełnie innego jest tutaj grane a my mieszkańcy dowiemy sie na końcu.

 5. Ola odpowiedz

  Dobra zmiana nie ma tym nic wspólnego.
  Za umowę i śmietnisko na terenie PEC Legionowo odpowiada wiadomo kto….,,.,

 6. Annika odpowiedz

  Z informacji przekazanej przez rzecznika UM wynika, że umowa była zawarta na czas określony z możliwością przedłużenia. Zatem, to w interesie Urzędu było zadbanie o to, aby z odpowiednim wyprzedzeniem wystąpić o jej przedłużenie dla zapewnienia ciągłości świadczenia usługi.

 7. Daro odpowiedz

  Już wiem dlaczego nie dostałem worków do odpadów segregowanych, zapewne dużo wcześniej pracownicy firmy komunalnej wiedzieli że podpisana już umowa zostanie wymówiona
  Szkoda że najbardziej jak zwykle zresztą poszkodowani zostaną mieszkańcy

 8. Alex odpowiedz

  Czyli problem znany od 5 dni a oni dziś się chwalą problemem. No tak ale prezydent nie miał kiedy bo miód z dachu zbierał.

  1. Józef odpowiedz

   Dobra zmiana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *