Facebook

LEGIONOWO. Zajęcia profilaktyczne „Bezpieczny senior” w Uniwersytecie III Wieku

2017-12-07 3:30:48

 

Policjanci z Legionowa zorganizowali kolejne w tym roku spotkanie z seniorami. Prowadząca zajęcia asp. szt. Justyna Stopińska spotkała się tym razem ze studentami Uniwersytetu III Wieku w Legionowie

W trakcie spotkania zostały poruszone m.in zagadnienia dotyczące zagrożeń na jakie narażeni są na co dzień ludzie starsi. Prowadząca zajęcia policjantka posługując się przykładami przestrzegała seniorów przed metodami używanymi przez oszustów w tym również dotyczące tzw. „wnuczka” oraz „policjanta” . W trakcie zajęć poruszono również zagadnienia z bezpieczeństwa na drogach.Policjantka w trakcie zajęć zachęcała do noszenia elementów odblaskowych. Ponadto policjantka przedstawiła działanie wirtualnego narzędzia tj. „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Uczestnicy spotkania dzielili się własnymi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami. Od policjantki seniorzy otrzymali ulotki informacyjne ostrzegające przed oszustami.

Asp. szt. Justyna Stopińska apelowała, aby w przypadku oszustwa, jego próby lub zauważenia czegokolwiek niepokojącego zawiadamiać Policję na numer alarmowy. Seniorzy w skupieniu wysłuchali wszystkich policyjnych rad, a przy tym bardzo żywo uczestniczyli w dyskusji.

Fot: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *