Facebook
LEGIONOWO. Zakaz parkowania na rampie PKP

2016-09-27 1:34:45

Spółka kolejowa ustawiła w miniony weekend na rampie wzdłuż ulicy Szwajcarskiej znaki zakazu zatrzymywania się (B-36). Legionowska Straż Miejska rozpoczyna akcję informującą kierowców o zakazie pozostawiania auta w tym miejscu i o znajdującym się w pobliżu parkingu wielopoziomowym. Za stawanie w miejscu objętym znakiem B-36 grozi mandat w wysokości 100 zł i 1 punkt karny.

Rampa kolejowa od dawna była ulubionym miejscem postojowym dla podróżnych odjeżdżających ze stacji PKP Legionowo. Jednak parkujące tam samochody stwarzały zagrożenie, niektóre wystawały na ulicę Szwajcarską.

– Będziemy informować kierowców o nowych znakach i zachęcać do pozostawiania aut na parkingu wielopoziomowym, na którym dwa górne poziomy mają bardzo dużo wolnych miejsc – mówi komendant Ryszard Gawkowski, jednocześnie obiecując, że początkowo strażnicy będą upominali, ale oporni kierowcy nie unikną mandatów.

14456

Do czasu wybrania operatora Centrum Komunikacyjnego parkowanie na parkingu wielopoziomowym jest bezpłatne. Po wybraniu zarządcy maksymalna dzienna stawka nie przekroczy 1 zł. Mandat za pozostawienie auta na rampie wyniesie 100 zł i jeden punkt karny.

UM Legionowo

Komentarze

3 komentarze

 1. MysioPysio1981 odpowiedz

  Pan a jaka jest podstawa prawna zatrzymywania się na terenie kolejowym ( teren prywatny )?
  Rampa kolejowa to nie parking.

 2. Maro odpowiedz

  Rampa kolejowa nie jest częścią jezdni . Od kiedy można ustawiać tam jakieś znaki ?

 3. Pan odpowiedz

  A jaka jest podstawa prawna tego zakazu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *