LEGIONOWO. Zakończenie roku w SP nr 8 (klasy 2-6)

2015-07-01 11:26:17

26 czerwca 2015 r. kolejny raz pożegnaliśmy rok szkolny w Szkole Podstawowej nr 8 w Legionowie. To wyjątkowa chwila dla każdego członka szkolnej społeczności!

Nagrody za wyniki w nauce, sumienną pracę i obowiązkowość otrzymali ci, dla których szkoła była sposobem na realizację coraz bardziej ambitnych planów. Dyrektor szkoły wręczyła na sali gimnastycznej nagrody wyróżnionym uczniom kończącym I i II etap edukacyjny. Do grona zwycięzców dołączyli także ci, którzy uzyskali 100 % frekwencję. Lecz szczególnym uznaniem objęliśmy Klaudię Burakowską – finalistkę Kuratoryjnego Konkursu Polonistycznego oraz uczniów, którzy zdobyli 100 % punktów
z części I i II sprawdzianu po klasie 6 – Klaudia Burakowska, Agata Drejka oraz Robert Górski otrzymali w nagrodę od pana Prezydenta Miasta Legionowo tablety.

Ostatni dzień szkoły to również moment, kiedy dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu i Pocztowi Sztandarowemu. Nową przewodniczącą SU została Julia Kochańska z klasy 5 c, a uczniowie z klas piątych przejęli najważniejszy symbol szkoły o tak patriotycznych tradycjach. Aby wyrazić swoją wdzięczność za żywe lekcje historii przedstawiciele uczniów wręczyli Stowarzyszeniu Ogólnopolska Rodzina Kościuszkowców podziękowanie z utrwalonymi na zdjęciu historycznymi wspomnieniami. Dlatego też ślubowanie uczniów klas 6. na sztandar szkoły ma szczególny wymiar – opuszczając mury Szkoły Podstawowej nr 8 w Legionowie im. 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty, jej uczniowie mają wcielać w życie wpojone im ideały!

Absolwenci nie zapomnieli o podziękowaniu dla pani dyrektor szkoły, wręczając słowa wdzięczności za wspólne sześć lat nauki, opieki i wychowania w duchu szacunku, akceptacji oraz motywacji do rozwijania zainteresowań.

Uroczystość zakończyła się krótkim programem artystycznym – występem chóru oraz pokazem gimnastyki artystycznej i akrobatycznej. W ten sposób tanecznym krokiem przeszliśmy w stronę słońca i upragnionych wakacji! Do zobaczenia.

Nad scenariuszem uroczystości czuwały panie – Agnieszka Sieradzka i Ewa Potakowska, oprawę muzyczną zapewniła pani Anita Rodak. Opiekę nad pocztami sztandarowymi oraz gimnastyczkami sprawowała pani Aneta Osypiuk a o dekoracje zadbały panie Jadwiga Świderska i Joanna Kosiorowska.

Tekst i zdjęcia SP8

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *