LEGIONOWO. Zamiast blaszaka Społem, 5-piętrowy blok

2019-05-08 2:23:45

Kolejny 5-piętrowy blok powstanie w miejscu blaszaka Społem w okolicach sądu. Pozwolenie na jego budowę ma już Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa (SMLW)


Stary blaszak, w którym mieści się sklep Społem mieści się przy ul. Jana III Sobieskiego 43 w Legionowie, obok sądu i targowiska miejskiego. Legionowska SMLW posiada już pozwolenie na budowę w jego miejscu kolejnego 5-piętrowego bloku. Taką informację możemy przeczytać w sprawozdaniu z ubiegłorocznej działalności SMLW. Planowany jest tam budynek mieszkalny z 35-mieszkaniami oraz 4 lokalami usługowymi na parterze i podziemnym garażem z 48 miejscami parkingowymi. W powyżej przytoczonym raporcie SMLW przeczytać możemy, że stan techniczny pawilonu handlowego z lat 70. zagraża bezpieczeństwu i nadaje się do rozbiórki.

Paulina Nowicka

Komentarze

5 komentarzy

 1. Przemo44 odpowiedz

  Miasto ma się rozwijać…Liczę na 60000 mieszkańców do 2020, a żeby tak było, musi powstać osiedle k. dworca, bloki n a Piaskach, park handlowy przy torach i ten budynek, oby nieco wyższy…Dość ciemnogrodu i sypialni jak z horroru… Tereny zielone mamy wokół miasta, i to nas wyróżnia od innych mazowieckich miast i miasteczek. I niech tak zostanie

  1. Daro odpowiedz

   Legionowo miasto ewenement. W mieście które już teraz wygląda jak betonowa pustynia ,w mieście w którym dramatycznie brakuje miejsc do parkowania, w mieście w którym od lat mimo lawinowego wzrostu mieszkańców nie powstała żadna nowa szkoła, nie powstało żadne nowe przedszkole, w mieście w którym problem stanowi przejechanie z jednej części miasta na drugą, w mieście pozbawionym zieleni, z potwornym smogiem MIESZKAŃCY domagają się…..dalszego dogęszczania zabudowy chyba tylko po to aby zintensyfikować problemy
   Nie podejrzewam jednak mieszkańców o taką głupotę i masochizm, każdy normalny człowiek potrzebuje trochę przestrzeni życiowej dla siebie.
   Kto w takim razie pisze takie posty, Kolejne wcielenie lokalnego dewelopera który nigdy nie zamieszka w Legionowie ale który stanie na głowie aby znaleźć naiwniaków którzy uwierzą że tak ma wyglądać rozwój miasta.
   Z jednym się jednak zgodzę, już teraz Legionowo wygląda jak sypialnia z horroru…ale nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Tyle starych budynków, sklepów czeka na wyburzenie

 2. Daro odpowiedz

  Zły stan blaszaka to jedynie pretekst do tego aby w tym miejscu powstał kolejny blok. A podobnych do tego blaszaków kilka w Legionowie jeszcze stoi……….

 3. dazadler odpowiedz

  No może i rzeczywiście lepiej, żeby stanął tam nowoczesny blok, bo blaszak z zewnątrz szpeci, ale ten klimat w środku, coś wspaniałego. Robię tam czasami zakupy, bo mogę się cofnąć w czasie, więc pod tym względem szkoda, bo inne Społemy w Legionowie nie są już tak klimatyczne.
  Szkoda, choć pod względem stylistycznym niestety nie jest to taka perełka jak np. Supersam na Placu Unii w Warszawie.

 4. Hela odpowiedz

  Mówi się o dogęszczaniu Legionowa i co proponuje się budowę bloku na małej działce 2000m2 , kiedy w dni targowe nie można zaparkować i są utrudnienia dla mieszkających w blokach wzdłuż ulicy Husarska,Rycerska, Sobieskiego, Królowej Jadwigi, Krasińskiego, Siwińskiego. Nikt nie martwi się o to. Każdy myśli o biznesie. Kasa jeszcze raz kasa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *