Facebook

LEGIONOWO. Zatrzaśnięte dziecko w aucie

2015-08-18 3:00:52

W poniedziałek 17 sierpnia przed godziną 13.00 młoda kobieta zatrzasnęła kluczyki od samochodu wraz z malutkim dzieckiem w środku. Na miejscu szybko pojawili się strażacy i straż miejska. Po kilku minutach przyjechał ślusarz, który błyskawicznie otworzył drzwi.

Do zdarzenia doszło około 12.50 przy ulicy Piłsudskiego na rynku w Legionowie, gdzie młoda kobieta wychodząc z samochodu pozostawionego na jednym z parkingów niechcący zatrzasnęła kluczyki od pojazdu wraz z dzieckiem w środku.

Na szczęście samochód z około 2-letnią dziewczynką w środku został zaparkowany w zacienionym miejscu. Jednak temperatura o tej porze już wynosiła 27 stopni Celcjusza w cieniu. Kobieta natychmiast wezwała służby ratunkowe. Po chwili na miejscu zjawiła się straż miejska z jednym zastępem Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie. Strażacy nie chcąc wybijać szyby skupili się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ponieważ został wezwany ślusarz. W pewnym momencie pomimo ciągłych prób uspokajania dziecka przez szybę, dziewczynka zaczęła płakać. Przybyły na miejsce ślusarz postanowił wydostać z pojazdu kluczyki, które leżały na przednim siedzeniu wraz z torebką kobiety. Do tego użył specjalnej pompowanej poduszki, którą najpierw wepchnął pomiędzy szczelinę drzwi, a następnie pompując ta tworzyła wolną przestrzeń pozwalającą na to, aby wsunąć wąski pręcik na wzór haczyka. W ten oto sposób ślusarz wyciągnął kluczyki. Dziewczynka cała i zdrowa trafiła w ręce przerażonej, ale szczęśliwej matki.

Przypominamy, aby natychmiast reagować na tego typu sytuacje. Małe dziecko pozostawione w upalny dzień w zamkniętym samochodzie płacze tylko przez krótki czas. Potem szybko staje się zdezorientowane i nawet nie próbuje wydostać się ze śmiertelnej pułapki. W ten sposób co roku dochodzi do tragedii, których można by było uniknąć.

DB

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *