LEGIONOWO. Zbudują tunel za 32 mln zł

2020-10-06 12:17:43

Władze miasta wybrały firmę, która zaprojektuje i wybuduje tunel na legionowskim Bukowcu za ok. 32 mln zł. O firma Firma Intop z Warszawy

Wstępnie na budowę tunelu miasto i PKP miało przeznaczyć 22 mln zł. Dofinansowanie miało opiewać na kwotę 15 mln zł, resztę kosztów budowy ma pokryć Urząd Miasta Legionowo. Do miasta zgłosiły się 4 firmy gotowe wykonać tę inwestycję. Wszystkie te oferty przewyższają zaplanowaną kwotę na tę inwestycję. Najtańsza zgłoszona oferta to ok. 32 mln zł, a najdroższa prawie 50 mln zł. Miasto jednak dogadało się z kolejarzami i finalnie wybrano ofertę firmy Intop z Warszawy, która zaprojektuje i wybuduje tunel za 32 mln zł.

Jeśli umowa zostanie podpisania to inwestycja ma być zrealizowana w ciągu 2 lat. Ponadto program, z którego ma być dofinansowana inwestycja, ma być zakończony w 2022 r., więc na decyzje jest bardzo mało czasu.

Przeciwko budowie przeprawy w tym miejscu protestują mieszkańcy. Ich zdaniem tunel będzie wyższy niż ogłaszano podczas konsultacji społecznych. Protestujący żądają budowy przeprawy w centrum miasta np. w ul. Krasińskiego.

Komentarze

4 komentarze

 1. Mati odpowiedz

  Jeżeli prezydent zobowiązał się budować mały tunel 3.2 a teraz wystawił mieszkańców, to zablokowanie tej inwestycji jak najbardziej uzasadnione, nawet kosztem opóźnienia, tyle lat się męczyliśmy to i rok dłużej nic się nie stanie ale prezydentowi należy pokazać, że nie robi się mieszkańców w balona. Taki przypadek będzie dla niego nauczką na przyszłość w kontekście następnych inwestycji typu spalarnia śmieci na os. Młodych dla całej Polski.

 2. jhgjhgjgjh odpowiedz

  Będzie głęboki i zrobi się taki ruch jak teraz przy obecnym tunelu albo i większy. Sam będę tam jeżdził jak powstanie.

  1. Adam odpowiedz

   Nie będzie bo nie powstanie 😀

 3. Gang świeżaków odpowiedz

  Teraz widać ile znaczyły zapewnienia prezydenta złożone w trakcie konsultacji, że ma być mały tunel tylko dla pojazdów osobowych, którego warunki techniczne uniemożliwiać będą przejazd ciężarówek. Nie było żadnej mowy, że tunel na Kwiatowej ma być głębszy od tego na Roi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *