LEGIONOWO. Żeby naładować samochód musisz mieć szczęście?

2019-02-03 7:25:39

W Legionowie jest jeden punkt ładowania samochodów elektrycznych, na parkingu przy ul. Szwajcarskiej. Użytkownicy skarżą się, że działa on wadliwie. Władze miasta twierdzą natomiast, że punkt ten cały czas jest sprawny


Otwarty w lutym zeszłego roku parking „Park and Ride” przy ul. Szwajcarskiej między os. Kozłówka, a stacją PKP Legionowo Piaski nie cieszył się na początku dużą popularnością. Na parkingu za 2,5 mln zł samochodów było mało, a mieszkańcy twierdzili nawet, że to pieniądze wyrzucone w błoto. Na tym terenie znajduje się również ogólnodostępna stacja do ładowania samochodów elektrycznych wyposażona w 2 gniazda o mocy 2x11kW (w zależności od baterii danego pojazdu, pełne ładowanie ma odbywać się od 2 do 4,5 godzin).

Jednym działa innym nie

Po roku funkcjonowania parkingu dochodzą do nas głosy, że stacja ładowania samochodów elektrycznych nie działa tak jak powinna. Według serwisu plugshare.com, za pośrednictwem którego można znaleźć miejsca do ładowania samochodów elektrycznych, nie każdy z użytkowników mógł naładować auto na legionowskim parkingu. Warto nadmienić, że każde z aut korzystało z tego samego typu wtyczki. Dane z powyższego serwisu potwierdza jeden z naszych czytelników. Zaś zdaniem Tamary Boryczki, rzeczniczki legionowskiego ratusza stacja działa i auta można ładować w każdej chwili.

Samochody elektryczne w powiecie

Z informacji uzyskanych od Joanny Kajdanowicz, rzeczniczki Starostwa Powiatowego dowiedzieliśmy się, że samochodów elektrycznych w naszym powiecie aktualnie zarejestrowanych jest 25. A na terenie Legionowa jest tylko jeden punkt ładowania samochodów elektrycznych, właśnie przy ul. Szwajcarskiej. Na chwilę obecną władze miasta nie mają planów stworzenia kolejnych punktów ładowania samochodów elektrycznych. Informują również, że jeśli jednak pojawią się możliwości pozyskania środków zewnętrznych z programów unijnych to z nich skorzystają.

KT / fot. Pixabay

Komentarze

5 komentarzy

 1. Cezary odpowiedz

  Cieakwe jak Boryczka sprawdza czy ten punkt ładowania działa, wsadza paluchy do kontaktu? Wystarzcy zsprawdzić na pugshare i tam wyraźnie widać, że ten punkt to jakaś ściema jest, jak wszystko czego dotyka się urząd miasta.

  1. ino odpowiedz

   Ja jestem ciekaw jak pisuary sprawdzają czy ten punkt działa? Eksperci od negowania wszystkiego. Proszę przedstawić choć jednego inżyniera elektryka, który w imieniu pisuaru to sprawdził że działa wadliwe? Wtedy będziemy rozmawiać. A tak czcze gadanie pisuarki.

  2. Supercharger odpowiedz

   Też masz problemy, nawet jak ten punkt to jakaś ściema, to pod adresem 100 W. Avenida Vista Hermosa, San Clemente, CA 92672-7706 nasz działający – dasz radę dojechać.

   1. Globtroter odpowiedz

    Też nie pojmuję tego gościa, uparł się na jeden punkt ładowania samochodów elektrycznych w Legionowie przy ul. Szwajcarskiej, a ma gigantyczną ilość takich punktów do wyboru w pięknych miejscach np. Bismarck Street, Windhoek, Namibia – przecież to dla samochodu elektrycznego tylko o rzut beretem od Legionowa.

 2. Karol odpowiedz

  Przy aktualnie zarejestrowanych 25 samochodach elektrycznych w naszym powiecie, to jest takie hobby dla bogatych zwolenników ekologii lub wręcz celebrytów – taki styl życia dla bogatych i dalszego zarabiania pieniędzy – i powinno ich stać na własne ładowarki, a nie żerować na finansowej pomocy publicznej. Odpowiedzi Urzędu Miasta i Starostwa są tak zrozumiałe, że aż oczywiste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *