LEGIONOWO. Żeby napić się wódki, zaatakowali ochroniarza

2023-02-15 11:16:22

Policjanci z Legionowa zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 oraz 35 lat. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży rozbójniczej. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Z zawiadomienia wynikało, że w jednym ze sklepów doszło do bójki między dwoma mężczyznami a pracownikiem ochrony.
Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili, że chwilę wcześniej w pobliskim sklepie doszło do kradzież butelki alkoholu. Na sytuację zareagował pracownik ochrony, który wybiegł za złodziejami. Ujął jednego z nich, jednak ten nie zamierzał oddać zdobyczy i zaczął szarpać ochroniarza, próbując się mu wyrwać. Na pomoc rabusiowi ruszył jego kolega i złapał pracownika sklepu za rękę, aby ten uwolnił jego kompana.


Funkcjonariusze zatrzymali 29 oraz 35-latka, a następnie przewieźli do komendy. Badanie alkomatem wykazało, że obaj są nietrzeźwi i mają po blisko 2 promile alkoholu. Mieszkańcy powiatu noc spędzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.
Po zgromadzeniu materiału dowodowego legionowscy śledczy przedstawili im zarzut kradzieży rozbójniczej, za co, w przypadku mniejszej wagi, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *