Facebook

LEGIONOWO. Złapali rabusia z os. Sobieskiego

2016-02-15 1:15:36

Jak udało nam się ustalić, policja złapała młodego przestępcę, który w weekend (6-7 luty) dopuścił się dwóch napadów rabunkowych na kobiety na os. Sobieskiego w Legionowie.

Jeszcze do końca minionego tygodnia trwały bardzo zaangażowane czynności śledcze i dlatego śledczy nie byli skłonni przekazywać, co do tej pory udało im się ustalić.

Przypomnijmy. Do pierwszej napaści na kobietę doszło w sobotę 6 lutego po godzinie 18.00 na ul. Chłopickiego w Legionowie. Wówczas 60-latka, która wracała do domu została napadnięta. Nieznany sprawca wyrwał jej torebkę z ręki i uciekł. Kobieta straciła m. in. dokumenty i 200 zł. Do podobnego zdarzenia doszło niespełna dobę później na ul. Hetmańskiej, kiedy to około 80-letnia kobieta została napadnięta w pobliżu swojego bloku. 80-latka wracała z wieczornej, niedzielnej mszy świętej odprawianej w kościele przy pobliskim targowisku miejskim. Była 19.00, kiedy nieznany sprawca zaszedł starszą kobietę od tyłu i wyszarpnął torebkę z jej ręki. Ofiara napaści m. in. straciła portfel z dokumentami i 320 zł w gotówce.

Sprawą zajął się prokurator, który zlecił wykonanie pewnych czynności policji, ale ze słów jej rzecznika wynika, że funkcjonariusze ujęli już sprawcę. – Powiem tak, na pewno ten człowiek już nikomu nie zagraża. Także przez jakiś czas nikomu krzywdy nie zrobi – powiedział w poniedziałek 15 lutego nadinsp. Artur Bartczak, oficer prasowy KPP Legionowo.

DB

Fot. pixabay.com

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *