LEGIONOWO. Zlikwidowali bank przy Handlowej

2018-08-09 1:34:03

W połowie lipca po kilkudziesięciu latach przestała istnieć filia Banku ING przy ulicy Handlowej. Nowa siedziba banku znajduje się tuż obok Urzędu Miasta przy Piłsudskiego. Nieoficjalnie mówi się, że powodem likwidacji była „mała” ilość klientów


„Przenosimy oddział banku, w dniu 16.07 zamykamy oddział, by otworzyć 17.07 placówkę po modernizacji w Legionowie przy ul. Piłsudskiego 41” – tak brzmiała informacja, jaka pojawiła się na drzwiach placówki znajdującej się przy ul. Handlowej. Wtedy też zamknął się pewien etap w historii miasta. Bank Śląski przy ul. Handlowej był oprócz banku spółdzielczego, pierwszą nowoczesną placówka tego typu w Legionowie.

Mała ilość klientów

Postanowiliśmy dowiedzieć się o przyczyny zamknięcia znanej w Legionowie filii banku. Niestety dowiedzieliśmy się tylko, że dyrektor oddziału poszła na urlop i wróci dopiero po 20 sierpnia. Natomiast pracownicy placówki nie są upoważnieni do odpowiedzi na nasze pytania. Nieoficjalnie mówi się, że za zamknięcie banku odpowiedzialna jest stosunkowo mała ilość klientów. – Co to za brednie – dziwi się Pan Marek. – Mała ilość klientów? Panie tutaj nie było jak zaparkować, wszyscy biegli do banku – kończy swoją myśl.

Brakuje bankomatów

Zatrzymaliśmy się na chwilę przed nieistniejącą już placówką. W ciągu niecałej godziny pod bank podjechało kilka samochodów. Zdziwieni ludzie odjechali z kwitkiem. W znajdującym się nieopodal sklepie osiedlowym ludzie rozmawiali o likwidacji banku – Nie mieszkam tu, ani nie miałem konta w tym banku, ale w siedzibie był bankomat, którego wszyscy korzystali – mówi Pan Krzysztof. Zaczepiona przez nas pani Małgorzata opowiedziała nam natomiast, że kilka razy dziennie jest zatrzymywana na spacerze z psem i pytana co się stało z bankiem. Inni twierdzili natomiast, że będzie im brakowało w tym miejscu zarówno banku jak i bankomatu.

Lokal odkupił właściciel

– Ja słyszałam, że winny za likwidację jest właściciel kamienicy. Podobno odkupił lokal i chce tam zrobić mieszkania – powiedziała nam wspomniana Pani Małgorzata. To kolejna plotka jaka krąży po Bukowcu. – O likwidacji, to się już mówiło od jakiegoś czasu. Nie chcę skłamać, ale od przeszło roku było wiadomo, że bank zostanie zlikwidowany – mówi kolejna zatrzymana osoba.

Nowa placówka

Nowa (stara) placówka znajduje się przy ul. Piłsudskiego 41 vis a vis nieistniejącej już restauracji Ratuszowej w gmachu legionowskiego Ratusza. – Mieszkam na Bukowcu, konto w ING mam prawie 20 lat i teraz zamiast po sąsiedzku muszę odwiedzać centrum miasta – mówi w niecenzuralnych słowach Pan Marek. – Likwidacja tej placówki, wyrwała kawałek duszy tej części miasta – kończy swoją wypowiedź Pan Marek i odchodzi.

QK

Komentarze

11 komentarzy

 1. Jakub odpowiedz

  Ten oddział wrósł w Legionowo bez niego miasto nie jest to samo. W mojej rodzinie to był już rytuał – wycieczka na Handlową, stanie w kolejce pogaduszki ze znajomymi… Eh, naprawdę mi szkoda. Ten nowoczesny oddział przy ratuszu może i ładny ale jakiś taki zimny strasznie. A jakie tam są teraz kolejki ola Boga. A Handlowa była po prostu za dużym oddziałem i nie zarabiał na siebie. To był ogromny oddział rozliczeniowy a kiedy rozliczenia scentralizowano, taki wielki oddział przestał mieć rację bytu. Ale można było go zmniejszyć, zachować, albo chociaż bankomat zostawić. Chyba też zamknę konto i Banku Śląskim

 2. Nikt odpowiedz

  To był JEDYNY bank w Legionowie, przed którym można było znaleźć miejsce do zaparkowania. Aleja Bankowa jest tak zagracona autami (głównie pracowników banków i sąsiednich sklepów), że trudno było zaparkować blisko banku.

 3. Kati odpowiedz

  To był JEDYNY bank w Legionowie, przed którym można było znaleźć miejsce do zaparkowania. Aleja Bankowa jest tak zagracona autami (głównie pracowników banków i sąsiednich sklepów), że trudno było zaparkować blisko banku.

 4. Rafal odpowiedz

  Owszem ludzi może i było, ale duzo mniej niż XX lat temu. Tak jak ktoś wyzej napisał, ludzi mniej i robili jakieś małe operacje. A bankomat jestem pewien ze zaraz jakaś firma postawi obok. Bo tu w okolicy bankomatu nie ma, także jakoby firma nie przyszła będą miej obrót na bankomacie.

 5. Katarzyna odpowiedz

  Chcą mieć wszystkie banki pod bokiem czyli przy ratuszu, żeby mieć na nie oko i kto oraz ile wpłaca. A jak zobaczą to zaraz ich złupią podatkami 🙂

 6. Janek odpowiedz

  Zapraszamy bank na Suwalna. Tu pelno nowych ludzi, potencjalnych klientów. A nam brakuje placówki bankowej.

  1. Józef Kos odpowiedz

   Tak zapraszajcie jeszcze więcej banków na Suwalną, niech będzie jak Piłsudskiego w Legionowie. Paranoja jakaś. Zresztą piszesz pełno nowych ludzi, ci nowi ludzie, w wiekszości młodzi, wolą korzystać z bankowości internetowej, a nie siedzieć w kolejkach w banku i biadolić

 7. KAMIL odpowiedz

  To jakiś kolejny przekręt. Romek – bankier wszystkie banki ściąga do ratusza???

  1. Józef Kos odpowiedz

   Przecież bank ING w ratuszu jest od dobrych kilku lat, więc nic sie nie przeniosło do ratusza bo już tam było, tylko obsługa z tamtego oddziału mogła sie przenieść.

   Zresztą – SERIO -nie macie sie czym innym zajmowac tylko jakimś bankiem, zajmijcie się nagłaśnianiem przekrętów Romusia i spółki i innymi patologiami u nas w mieście.

 8. hieniu odpowiedz

  Przecież od około roku w internecie wisiało ogłoszenie wynajmu lokalu po tym banku. Może dalej wisi, nei chce mi się szukać. WIęc sprawa była od dawna wiadoma. Skąd ta sensacja. Ogłoszenie jest o dalszy najem więc jaki sens miałoby je stawiać jeśli właściciel chciałby robić tam mieszkania. Ponadto najem tego lokalu jest drogi bardziej opłaca się znaleźć łosia na wynajem niż sprzedaż. Miejsce jednak jest nędzne wątpię aby znalazł się najemca takiego jak sobie właściciel wymarzył

 9. Józef Kos odpowiedz

  Ale rzeczywiście wielki problem mają, bo bank im z osiedla sprzątnęli. A tak to tylko gadają, że to miasto banków. Bankom się nie opłaca utrzymywać oddziałów, bo może i ludzie są, ale są to ludzie przychodzący wypłacić kilkadziesiąt złotych i opłacić rachunki głównie, a na tym bank nie zarabia. Zresztą dwa oddziały banku to chyba za dużo. Zwłaszcza, że ING nie jest dużym bankiem a w Legionowie nie mieszka 100 tys osób.
  Zresztą dla takich instytucji przewidziano w planowaniu przestrzennym obszary centrów miast, a nie obrzeża. Owszem bankomat mógłby gdzieś stanąć na bukowcu, podejrzewam że prędzej czy później powstanie jakiś bankomat sieciówki typu Eu..net itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *