Facebook


LEGIONOWO. Zlikwidują skwerek przy Carrefourze

2015-08-25 3:06:50

Niedawno SML-W sprzedała teren zielony sąsiadujący z parkingiem sklepu Carrefour w centrum Legionowa przy ulicy Sowińskiego 7. Na działce o powierzchni 801 m2 najprawdopodobniej powstanie dwupoziomowy budynek handlowo-usługowy.

 

Przy okazji niedawnego wywiadu z TiO prezes legionowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej przyznał, że została sprzedana działka znajdująca się przy ulicy Sowińskiego 7, tuż przy bloku nr 72 i parkingu pobliskiego marketu Carrefour. Chodzi o trójkątny skrawek zieleni, na rogu której stoi obecnie żółto-zielony kiosk. Lokalizacja jest na tyle atrakcyjna, że w końcu spółdzielnia uległa pokusie prywatnego, dotąd nie ujawnionego inwestora, aby ją sprzedać.

Jak doszło do sprzedaży?

Podczas Walnego Zgromadzenia w 2013 roku członkowie podjęli kilkanaście uchwał o zbyciu nieruchomości, również dotyczącej tej działki. Już wówczas argumentowano, że spółdzielnia na tym terenie zielonym traci. Lokalizacja miała tylko jedną wadę, bliskość wieżowca odstraszała potencjalnych nabywców, bo zazwyczaj przy tego typu inwestycjach pojawiają się protesty. Spółdzielnia przez blisko 2 lata usiłowała działkę sprzedać i w końcu się udało. Miał tam powstać budynek dwukondygnacyjny o powierzchni około 250 m2. I będzie to punkt handlowo-usługowy z lokalami mieszkalnymi na piętrze. Ale plany mogły się zmienić i możliwe, że stanie znacznie większy budynek. Plan zagospodarowania przestrzennego dla tej działki dopuszcza zabudowę mieszkaniową wielorodzinną i uwzględnia również budynek wolnostojący usługowo-handlowy przylegający do budynku mieszkalnego.

Budynek kosztem zieleni

Nie jest to zapewne dobra informacja dla mieszkańców przylegającego do skwerku bloku. Ich o zgodę na sprzedaż działki nikt nie pytał, a zamiast naturalnej, zielonej osłony przed dość ruchliwą ulicą Sowińskiego wyrośnie im kolejny budynek. Już co niektórzy mieszkańcy przylegającego do skwerku wieżowca na wieść o wycince drzew bardzo się oburzają. – Uprzejmie informuję, że do Starostwa Powiatowego w Legionowie nie wpłynął żaden wniosek o pozwolenie na budowę dotyczący wskazanej nieruchomości – powiedziała Joanna Kajdanowicz, rzecznik prasowy starostwa. Na razie nie wiadomo, kiedy nowy właściciel terenu zdecyduje się na rozpoczęcie budowy.

SML-W umywa ręce

– Zdecydowaliśmy się na sprzedaż działki o kształcie trójkąta, znajdującej się przy ulicy Sowińskiego a przylegającej do parkingu sklepu Carrefour. Spółdzielni ten teren nie jest do niczego potrzebny, generuje jedynie koszty – tłumaczy Szymon Rosiak, prezes SML-W – Zarząd uzyskał zgodę Walnego Zgromadzenia na zbycie tej nieruchomości w 2013 roku. Dopiero w tym roku udało się sfinalizować transakcję. O zbyciu informowaliśmy mieszkańców w “Kontaktach” (nr 3 (177) z 2015 r.). Działka ma powierzchnię 801 m2. To, co można wybudować na tej działce, dokładnie określa Plan Zagospodarowania Przestrzennego, uchwalony przez radę miasta. Nowy właściciel może coś wybudować na swojej nieruchomości, ale nie musi. Niestety nie mam aktualnych wiadomości na temat planów dotyczących inwestycji na tym gruncie. Obecny właściciel chyba wycofał się z jakiejkolwiek budowy na tym terenie, ale z całą pewnością trudno mi jest cokolwiek stwierdzić – kończy Szymon Rosiak.

d.burczynski@toiowo.eu

DARIUSZ BURCZYŃSKI

Komentarze

2 komentarze

  1. marko_o odpowiedz

    To będzie stopniowy proces. Małe, średnie, większe, wielkie reklamy. Zadrukowane szmaty – ładnie nazywane reklamami. Adaś wie jak to się robi. W międzyczasie wytnie się drzewa i zrobi klepisko tak żeby raziło mieszkańca co choć trochę zależy mu na estetyce miasta. Mając przyzwolenie na zmianę na lepsze powstanie docelowy budynek który zastąpi niezagospodarowany serek. Zobaczymy.

  2. Bad Robot odpowiedz

    nowy właściciel z pewnością nic nie wybuduje na swojej działce, będzie tam przyjeżdżał z leżakiem żeby się poopalać…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *