Facebook

LEGIONOWO. Złodzieje rowerów namierzeni przez oko kamery

2016-09-13 10:14:12

37-letni Artur S. oraz 39-letni Konrad D. zostali objęci policyjnym dozorem. Mężczyźni podejrzani są o usiłowanie kradzieży rowerów pozostawionych przy dworcu PKP w Legionowie. Podejrzani mieszkańcy Warszawy zostali przekazani kryminalnym przez strażników miejskich. Wcześniej operator miejskiego monitoringu zauważył ich jak przecinali zabezpieczenia w jednośladach. W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że zatrzymani mają na swoim koncie również inne kradzieże rowerów.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek 8 września po godzinie 19. Operator kamer miejskiego monitoringu dostrzegł dwóch mężczyzn przecinających zabezpieczenia przy pozostawionych rowerach pod dworcem PKP w Legionowie. Mężczyźni nie dokonali kradzieży gdyż zostali spłoszeni. 37-letni Artur S. i 39-letni Konrad D. we współpracy ze Strażą Miejską zostali zatrzymani. Kryminalni znaleźli i zabezpieczyli dwa rowery, które miał poprzecinane zabezpieczenia. Znaleźli też odrzucone cęgi, które najprawdopodobniej służyły do popełnienia przestępstwa.

Podjęte czynności przez legionowskich śledczych doprowadziły do przedstawienia mężczyznom 5 zarzutów- usiłowania kradzieży i kradzieży rowerów wspólnie i w porozumieniu we wrześniu br. na stacji PKP w Legionowie. Obydwaj zatrzymani mają za sobą przeszłość kryminalną. Artur S. był wielokrotnie karany i poszukiwany. W momencie popełnienia przestępstwa działał w warunkach recydywy. Konrad D. również był wiele razy karany, poszukiwany i zatrzymywany przez policję. Podejrzani przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów.

KPP Legionowo

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *