LEGIONOWO. Odszedł Michał Jankowski – Założyciel “Szachraja”

2017-08-22 6:00:11

W środę 16 sierpnia br. odszedł podharcmistrz Michał Jankowski instruktor harcerski, muzyk, współzałożyciel Studia Tańca i Piosenki “Szachraj”. Żałoba w legionowskim hufcu trwała od czwartku 17 sierpnia do niedzieli 20 sierpnia br. Pogrzeb odbył się w sobotę 19 sierpnia 2017 r. w parafii Miłosierdzia Bożego (ul. Targowa 38) o godz. 10:00.

Założony w drugiej połowie lat `90 legionowski zespół wokalno-taneczny “SZACHRAJ”, to 60 osobowa grupy dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat. Zespół prezentuje rozbudowane programy estradowe. Opiekunami zespołu była trójka instruktorów: Barbara Jankowska, Krzysztof Bernard i Michał Jankowski.
Zespół jest laureatem wielu festiwali i przeglądów o zasięgu ogólnopolskim. Jest także wielokrotnym laureatem Festiwali Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego w Grudziądzu. Koncertował m.in w budynku Sejmu, Senatu, Kancelaria Prezydenta, Prymasa Polski i wielu innych. W 2008 r. młodzi wykonawcy koncertowali na tygodniowym tourne w Rosji. W repertuarze zespołu znaczącą rolę stanowią pieśni i piosenki patriotyczne. Zespół wykonywał je na wielu koncertach z okazji ważnych uroczystości państwowych, między innymi w Warszawie i Poznaniu. W 2016 r. Studio Tańca i Piosenki “Szachraj” świętowało 20 lecie istnienia.

red.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *