LEGIONOWO. Zmiana organizacji ruchu przy legionowskim cmentarzu

2019-10-31 11:37:09

Legionowscy policjanci informują, że w dniu 01.11.2019 w związku z akcją „Znicz 2019” w rejonie cmentarza w Legionowie zostanie czasowo zmieniona organizacja ruchu. W celu bezpiecznego dotarcia w rejon nekropolii zachęcamy do zapoznania się z informacją dotyczącą zmian

W dniu 1 listopada br., jak co roku w celu zapewnienia porządku i bezpieczeństwa w ruchu drogowym w rejonie cmentarza w Legionowie od godziny 06:00 do około godziny 19:00 nastąpi zamknięcie ruchu kołowego na ul. Wyszyńskiego od ul. Targowej do Al. Legionów oraz na Al. Legionów od ul. Bandurskiego do ul. Cynkowej (rondo). W miarę możliwości korzystajmy ze środków komunikacji publicznej. Linie autobusowe będą “uprzywilejowane” w ruchu i dojedziemy nimi tam, gdzie samochód prywatny nie będzie mógł wjechać, a tym bardziej zaparkować.

W związku ze zmianą organizacji ruchu wystawione zostaną stałe posterunki Policji wspólnie ze strażnikami miejskimi na skrzyżowaniach: Al. Legionów/Bandurskiego, Wyszyńskiego/ Targowa, Al. Legionów/ Cynkowa. Policjanci będą informować zainteresowanych o możliwości dojazdu do parkingów oraz o występujących utrudnieniach w ruchu drogowym. Zadaniem policjantów będzie również eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze zwracać będą uwagę na właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów (w okresie całej doby).

Kierowcom przypominany także, iż w okresie Wszystkich Świętych na drogach w pobliżu cmentarzy, częściej niż zwykle spotkamy osoby piesze poruszające się poboczem lub jezdnią. Powinniśmy zatem jechać ostrożnie i mieć na uwadze, że pieszy o zmroku dostrzegany jest przez kierującego niemal w ostatniej chwili. Pieszych uczulamy, aby zadbali o własne bezpieczeństwo i jeśli nie jest to absolutnie konieczne nie korzystali z jezdni, a jeśli już muszą pamiętali o zasadzie szczególnej ostrożności i elementach odblaskowych na odzieży.

Źródło: KPP Legionowo

Komentarze

1 komentarz

  1. Kwiatkowski z Legionowa odpowiedz

    Czy przed wjazdem na zablokowane drogi (na ich drugim końcu) legionowskie służby drogowe, miejskie i policyjne nie mogłyby stawiać tablic informacyjnych, albo znaków „ślepa droga”. Wpuszczacie kierowców w maliny !!! Na końcu zablokowanej drogi kierowcy muszą lawirować by wyjechać i przez to robi się większe zamieszanie. Nie każdy czyta legionowskie gazety. Sytuacja powtarza się każdego roku od 30 lat. Może czas najwyższy żeby ktoś o tym pomyślał. Akcja „znicz” to nie tylko blokowanie cmentarzy i radary, ale także organizacja ruchu pojazdów, zgadza się ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *