LEGIONOWO. Zmieniają plan dla „Bukowca A” – Czy mieszkańcy wezmą sprawy w swoje ręcę?

2018-05-11 12:16:09

Do 11 maja br. mieszkańcy Bukowca mogą zgłaszać wnioski dotyczące rozwiązań jakie ich zdaniem powinny się znaleźć w nowym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla tej części miasta


O sprawie poinformował naszą redakcję, jeden z czytelników. Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej pojawiło się obwieszczenie podpisane z upoważnienia prezydenta przez jego zastępcę Marka Pawlaka. Dotyczy ono możliwości składania wniosków do planu przestrzennego dla „Bukowca A”, do którego tworzenia przystąpiła Gmina

Mieszkańcy mają obawy

Z wcześniejszych spotkań władz z mieszkańcami „Bukowca A” wynika, że mają oni nie tylko wiele problemów, ale także dużo obaw odnośnie przyszłości swojej dzielnicy. „Bukowiec A” znajduje się pomiędzy ul. Warszawską a obszarem leśnym z jednej strony oraz torami kolejowymi a granicą z Jabłonną z drugiej (ul. Wiejska). Według bezpośrednich relacji mieszkańców, największych problemem tej części Bukowca jest nadmierny ruch ciężarówek, które tamtędy omijają wiecznie zakorkowaną drogę krajową 61 oraz korki na przejeździe kolejowym. Obawiająsię także powstania wielkiej galerii handlowej i dogęszczenia zabudowy, co z pewnością niekorzystnie odbiłoby się na jakości ich życia.

Jakie wnioski zgłoszą

Mieszkańcy, którzy zgłosili się do redakcji uważają, że dla rozwiązania problemów komunikacyjnych Bukowca, konieczna jest budowa bezkolizyjnej przeprawy przez tory kolejowe, a także wprowadzenie zakazu ruchu dla ciężkich pojazdów. Inni natomiast uważają, że na Bukowcu coraz więcej jest nowej bezładnej zabudowy szeregowej, która może całkowicie zmienić charakter tej dzielnicy. Dla tego będą składać wnioski o ograniczenie podziałów nieruchomości na mniejsze działki, o zachowanie obecnego wskaźnik powierzchni biologicznie czynnej i nie zmniejszanie go w całej dzielnicy. Ich zdaniem, konieczne jest także wprowadzenie zakazu lokalizacji budynków wielorodzinnych, budynków o wysokości powyżej dwóch pięter, a także zakazu zabudowy szeregowej i bliźniaczej, gdzie na niewielkich działkach powstaje kilka domów lub nawet kilkanaście tzw. mieszkań bezczynszowych, bez odpowiedniej ilości zieleni i miejsc do parkowania.

Wnioski do planu do północy 11 maja br. 

Zainteresowani mogą składać wnioski do planu miejscowego oraz do prognozy oddziaływania na środowisko w formie pisemnej na adres: Urząd Miasta Legionowo, ul. marsz. J. Piłsudskiego 41, 05-120 Legionowo, bądź za pomocą środków komunikacji elektronicznej, na adres: kancelaria@um.legionowo.pl w terminie do dnia 11 maja 2018 r. Wniosek powinien być skierowany do Prezydenta Miasta Legionowo i zawierać nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy.

Wzór wniosku znajduje się – TUTAJ

QK

 

Komentarze

4 komentarze

 1. olo odpowiedz

  Jak napisze cokolwiek to Smogorzewski i tak sobie tym dupę podetrze. Już raz pisałem w sprawie terenu przy wjeździe na Nowy Bukowiec to się dowiedziałem że są to tereny głównie PKP i miasto nie może z nimi nic zrobić. Jak się okazuje już w planie zagospodarowania pojawiły się stosowne zapisy że może tam będzie działalność usługowa… czyli blok ze sklepami na dole.
  Jedynym wyjściem z sytuacji jest obalenie Smogorzewskiego. ale coś mam przeczucie że się n ie doczekam.

  1. kolejny wałek wyborczy odpowiedz

   ducha nie gaście,,,,,,,nie tracmy wiary……,,,

 2. kolejny wałek wyborczy odpowiedz

  ocho gra pod Klejmenta rozpoczeta 😉

 3. Antheater odpowiedz

  Ja mam jeden wniosek: wymiana możnowładców, ci obecni nie raz juz pokazali jak maja miekszancow w dupie. Wybory ida, to probują znowu nas kupic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *