LEGIONOWO. Znaleziono zwłoki mężczyzny poszukiwanego w związku z zabójstwem byłej żony

2017-05-28 4:40:19

Dziś (28 maja) u zbiegu rzek Bugu i Narwi znaleziono zwłoki prawdopodobnie mężczyzny poszukiwanego w związku z zabójstwem byłej żony w jednym z domów przy ul. Pomorskiej w Legionowie – poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Łukasz Łapczyński. Śledczy nie wykluczają samobójstwa.

Śledztwo w sprawie zabójstwa 49-letniej Beaty B. wszczęto w piątek 26 maja, tuż po tym, jak nad ranem w jednym z domów przy ul. Pomorskiej w Legionowie znaleziono zwłoki kobiety. Według ustaleń prokuratury w domu tym mieszkał były mąż 49-latki, Dariusz B. Kobiety szukała córka, zaniepokojona faktem, że nie ma kontaktu z matką.

Został skazany za uporczywe nękanie Beaty B.

Prokuratura informowała wówczas, że Dariusz B. jest poszukiwany, ponieważ konieczne jest ustalenie, czy i jaki miał udział w sprawie. Jak dodał Łukasz Łapczyński, ze wstępnych ustaleń śledczych wynikało, iż między Beatą B. a jej byłym mężem mogło dochodzić do nieporozumień. Prokurator wskazał, że mężczyzna został w kwietniu skazany za uporczywe nękanie Beaty B. na karę 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Orzeczono wobec niego ponadto zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną i zbliżania się do niej z wyjątkiem sytuacji związanych z koniecznością wzajemnych rozliczeń majątkowych, w których to przypadkach kontakty miały się odbywać jedynie za zgodą kobiety. 49-latka mieszkała od czerwca 2016 r. we Wrocławiu. Z zeznań – jak relacjonował prokurator Łapczyński – wynika, że wielokrotnie spotykała się z byłym mężem. Przyjechała do Legionowa 24 maja wieczorem. Według Łapczyńskiego mężczyzna otworzył jej bramę, a świadkowie nie zauważyli, by doszło między nimi do konfliktu.

Znaleziono ciało w Narwi

W niedzielę (28 maja) po południu rzecznik prokuratury Warszawa-Praga przekazał PAP informację, że w zbiorniku wodnym u zbiegu rzek Bug i Narew zostały znalezione zwłoki mężczyzny. Teren ten podlega Prokuraturze Rejonowej w Wołominie. Zwłoki znaleźli policjanci z komisariatu policji w Radzyminie, którzy zauważyli na brzegu ubrania oraz samochód, którego używał poszukiwany Dariusz B. “Z wysokim prawdopodobieństwem jest to poszukiwany. Wskazuje na to wiele okoliczności – m.in. samochód, którym się poruszał, jak też (…) dokumenty, rzeczy osobiste, o których policjanci, którzy go poszukiwali, mieli informacje, i które znajdowały się przy tej osobie. W tej chwili na miejscu zdarzenia trwają oględziny z udziałem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Wołominie” – powiedział Łukasz Łapczyński. Jak zaznaczył, nie jest jeszcze znana wstępna przyczyna zgonu, ale mężczyzna mógł popełnić samobójstwo. Jednak „to są hipotezy, to wszystko będzie w toku tego postępowania jeszcze dalej potwierdzane” – dodał. Prokurator podkreślił, że znalezienie ciała nie kończy jeszcze sprawy. “Teraz trzeba będzie przeprowadzić sekcję zwłok mężczyzny, pobrać od niego materiał dowodowy do dalszych badań w postaci śladów linii papilarnych oraz materiału do badań DNA i wyniki tych badań skonfrontować z materiałem zebranym w toku oględzin miejsca zabójstwa, tak, żeby potwierdzić, że ta osoba miała związek ze zdarzeniem” – mówił.

oprac. DB, źródło: PAP

Fot. ML

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *