Facebook
LEGIONOWO. Znaleźli dużą ilość pieniędzy i oddali je właścicielowi!

2018-09-05 12:05:52

Dwóch dwunastolatków: Szymon Machnio i Mateusz Siporski na terenie Legionowa znalazło kilkaset złotych. Chłopcy natychmiast podjęli decyzje, by zguba trafiła do właściciela i zanieśli pieniądze do legionowskiej komendy. Policjanci ustalili, że gotówkę przypadkowo utracił cukiernik z jednej z lodziarni w Legionowie i oddali mu zgubę. Wczoraj obaj chłopcy od kierownictwa legionowskiej komendy odebrali oficjalne podziękowania i gratulacje za swoją, godną naśladowania postawę.


Pod koniec wakacji w legionowskiej komendzie pojawiło się dwóch dwunastolatków. Chłopcy powiedzieli dyżurnemu, że chcą zostawić na komendzie gotówkę, którą znaleźli przy jednej z ulic w Legionowie i proszą o pomoc w ustaleniu właściciela zguby. Policjanci wypytali Szymona Machnio i Mateusza Siporskiego o wszystkie szczegóły niecodziennej historii i przyjęli od nich znalezisko. W białej kopercie znajdowało się kilkaset złotych i pewne informacje, które pomogły policjantom ustalić właściciela gotówki. Okazało się, że jest nim przedsiębiorca, który w Legionowie prowadzi jedną z lodziarni i przypadkowo utracił swoje pieniądze. Zguba trafiła do ucieszonego takim obrotem sprawy właściciela, który zobowiązał się podziękować znalazcom.

Postawa chłopców została też dostrzeżona przez legionowskich stróżów prawa. Wczoraj, tuż po godzinie 10, ale jeszcze przed lekcjami w szkole, w legionowskiej komendzie ponownie pojawili się uczciwi znalazcy w towarzystwie swoich mam oraz siostry jednego z nich. Szymon Machnio oraz Mateusz Siporski od Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie mł.insp. Anny Jędrzejewskiej-Szpak oraz p.o. Naczelnika Wydziału Prewencji asp.szt. Roberta Tabora, odebrali gratulacje i drobne upominki oraz pisemne podziękowania z wyrazami uznania dla ich postawy, w których możemy przeczytac m.in „…Uczciwe zachowanie oraz chęć bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi zasługuje na wyróżnienie i pochwałę.”. Gratulacje odebrały też mamy obu chłopców, które były dumne z zachowania swoich synów. Podczas wizyty goście mieli też okazję do zwiedzenia legionowskiej komendy i zapoznania się z funkcjonowaniem monitoringu miejskiego.

Serdecznie gratulujemy !

Źródło: KPP Legionowo

Komentarze

1 komentarz

  1. Paula odpowiedz

    Brawo!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *