LEGIONOWSKA LIGA SZÓSTEK PIŁKARSKICH. Young Boys – mistrzem!

2015-07-20 2:59:12

W miniony weekend dobiegły końca najstarsze w naszym powiecie amatorskie rozgrywki szóstek piłkarskich. Aż trudno uwierzyć, ale w tym roku Legionowska Liga Szóstek Piłkarskich świętuje swoje dwudziestolecie. Myślę, że podczas pierwszej edycji, która odbyła się w 1995 roku, nikt nie spodziewał się aż takiej popularności rozgrywek.

Wracając jednak do bieżącego sezonu. W sobotę odbyły się ostatnie mecze mające wyłonić drużyny, które w barażach wywalczą sobie prawo gry w wyższej lidze.

W meczu o prawo gry w najwyższej klasie rozgrywkowej spotkały się drużyny FUERO oraz Nietykalnych. Było to spotkanie zdobywcy III miejsca w I Lidze w ubiegłym sezonie (Fuero) z ubiegłorocznym mistrzem III Ligi. Nękane kontuzjami Fuero nie sprostało beniaminkowi. Wynik 6:2 na korzyść II-ligowca wskazuje, że zespół Nietykalnych może być liczącą się drużyną w kolejnej edycji rozgrywek.

Ciekawiej było natomiast w meczach obecnych drugoligowców, którzy w bezpośrednich spotkaniach walczyli z drużynami chcącymi zająć ich miejsce. Jak się jednak okazało, różnica między drugą a trzecią ligą jest coraz mniejsza. Drużyna Los Blantos, w której występują na co dzień zawodnicy Dębu Wieliszew, wygrała minimalnie z Estella Blanco. Wynik spotkania ważył się do samego końca. Ostatecznie wygrana 3:2 zapewniła promocję Los Blantos. W drugim z meczy rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta. Po 50 minutach gry KS TS remisowało z Sektorem7 2:2. Do wyłonienia pojedynku potrzebnych było aż 7 kolejek rzutów karnych. Ostatecznie w kolejnej edycji rozgrywek w II lidze zobaczymy ponownie zespół KS TS.

Po wyjaśnieniu kwestii spadków i awansów przyszedł czas na zabawę. Do mini-turnieju przystąpili triumfatorzy obecnych rozgrywek w poszczególnych ligach. Zawodnicy obecnego mistrza I Ligi – zespołu Young Boys Legionowo na początku zmierzyli się ze zwycięzcą III Ligi – zespołem FC Zerowcy. Wynik 2:0 promował do finału obecnego I-ligowca.
W drugim meczu E.S.K.A. Warszawa, która biorąc pod uwagę ilość obecnych zawodników najpoważniej potraktowała tą imprezę, walczyła o finał z Junitem Legionowo. W spotkaniu widoczna była różnica w poziomie obu zespołów i ostatecznie po wysokiej wygranej (6:0) zawodnicy zespołu E.S.K.A. zapewnili sobie prawo udziału w meczu o I miejsce.
W meczu finałowym, pewna siebie ESKA Warszawa została skarcona. Pomimo okrojonego składu, YBL wysoko wygrało 6:2 nie pozostawiając złudzeń, kto w tym pojedynku był lepszą drużyną.

Trzecie miejsce zajął zespół FC Zerowcy, który pokonał 4:0 Junit Legionowo.

Po turnieju nadszedł czas rozdania nagród. Okazałymi pucharami uhonorowane zostały wszystkie drużyny, które zajęły miejsca na podium w swoich ligach. Ponadto pamiątkowe statuetki oraz bony uprawniające do zakupu sprzętu sportowego otrzymali również najlepsi strzelcy każdej ligi, którymi zostali:

I LIGA – Emil Łotowski z drużyny Canarinhos – 54 bramki.
II LIGA – Bartosz Kowalski z drużyny Coco Jambo – 72 bramki
III LIGA – Damian Pędowski z drużyny Sektor7 – 28 bramek

Robert Utko

Mistrzowski zespół Young Boys Legionowo Fot. Archiwum LLSP

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *