LEGIONOWSKI. 100 operacji w szpitalu w Legionowie

2022-03-15 6:40:12

W poniedziałek (14 marca) w filii Wojskowego Instytutu Medycznego w Legionowie odbyła się konferencja prasowa z dyrekcją i pracownikami, w trakcie, której poinformowano o wykonanej setnej operacji na oddziale chirurgii ogólnej


W trakcie konferencji prasowej głos zabrał dyrektor WiM przy ul. Szaserów w Warszawie Gen. dyw. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, który podziękował i pogratulował personelowi zdania najtrudniejszego egzaminu jakim było uruchomienie filii WiM w Legionowie. W podobnym tonie wypowiadał się również ordynator oddziału chirurgii ogólnej dr n. med. Rafał Marszałek.

– Po tych blisko dwóch miesiącach możemy wstępnie ocenić czy szpital, który tutaj powstał odpowiada na potrzeby mieszkańców Legionowa i regionu. I muszę przyznać z zadowoleniem, że tak. Wydaje mi się na chwilę obecną, że spełniamy oczekiwania tutejszych mieszkańców – mówił ordynator.

– Znaczną część pacjentów stanowią chorzy z kamicą pęcherzyka żółciowego różnego rodzaju przepuklinami brzusznymi. oraz chorobami tarczycy. Jesteśmy jednym z nielicznych ośrodków na Mazowszu, który wykonuje operacje przytarczyc – informował dr n. med. Rafał Marszałek.

Ostatni wypowiadał się komendant placówki Płk dr n. med. Robert Ryczek, który podziękował i pogratulował wszystkim zgromadzonym życząc dalszych sukcesów.

Komentarze

1 komentarz

  1. ULKA odpowiedz

    DZIEKUJEMY ZE JESTESCIE Z NAMI TU W LEGIONOWIE
    DZIEKUJEMY NASZEMU MIN.MARIUSZOWI BLASZCZAKOWI.
    ŻYCZYMY SUKCESÓW W DALSZEJ PRACY DLA ZDROWIA NASZYCH MIESZKAŃCÓW.
    URSZULA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *