LEGIONOWSKI. 12 listopada będziemy mieć wolne, ale co będzie otwarte?

2018-11-08 1:34:53

 

Sejm zdecydował, że 12 listopada w tym roku będzie dniem wolnym od pracy. Ma być to dzień wolny od handlu. Świadczenia opieki zdrowotnej w szpitalach i świadczenia zdrowotne w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej, które mają być udzielone 12 listopada, będą udzielone według zaplanowanej na ten dzień kolejności zgłoszenia

Jedną z poprawek zaproponowanych przez Senat był artykuł, zgodnie z którym 12 listopada miały nie obowiązywać zasady ograniczające handel w niedziele i święta w placówkach takich jak m.in. sklepy, hurtownie czy domy towarowe. To jednak zostało przez Sejm odrzucone i najbliższy poniedziałek będzie dniem wolnym od handlu.

Zgodnie z ustawą, świadczenia opieki zdrowotnej w szpitalach i świadczenia zdrowotne w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej, które mają być udzielone 12 listopada, będą udzielone według zaplanowanej na ten dzień kolejności zgłoszenia. Również apteka, która zgodnie z uchwałą rady powiatu jest obowiązana zapewnić dostępność świadczeń na terenie powiatu w dni wolne od pracy – ma zapewnić tę dostępność także 12 listopada.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *