Facebook


LEGIONOWSKI. 133 mieszkańców powiatu objętych nadzorem epidemiologicznym, 43 osoby poddane kwarantannie domowej

2020-03-15 6:13:28

Jak poinformował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legionowie na dzień 15 marca br., w związku z sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu legionowskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19, 133 mieszkańców powiatu jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a 43 osoby poddane są kwarantannie domowej

Koronawirus w Polsce – aktualna sytuacja epidemiologiczna, aktualizacja Ministerstwa Zdrowia na dzień 15 marca na godz. 11:45: 5493 – liczba wykonanych testów diagnostycznych, 768 osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 7 535 osób objętych kwarantanną, 25 816 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym.

Aktualnie żaden z mieszkańców powiatu nie jest hospitalizowany z powodu  podejrzenia zakażenia COVID-19. Wczoraj osób objętych nadzorem było 117 i 35 objętych kwarantanną domową.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 14.00.

Przypominamy, jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

Zalec się również stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Komentarze

1 komentarz

  1. Krzysztof odpowiedz

    Ile z tych osób miało zrobiony test to jest bardzo istotna informacja. Obawiam się że chyba żadna..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *