Facebook

LEGIONOWSKI. 133 mieszkańców powiatu objętych nadzorem epidemiologicznym, 43 osoby poddane kwarantannie domowej

2020-03-15 6:13:28

Jak poinformował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legionowie na dzień 15 marca br., w związku z sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu legionowskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19, 133 mieszkańców powiatu jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a 43 osoby poddane są kwarantannie domowej

Koronawirus w Polsce – aktualna sytuacja epidemiologiczna, aktualizacja Ministerstwa Zdrowia na dzień 15 marca na godz. 11:45: 5493 – liczba wykonanych testów diagnostycznych, 768 osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 7 535 osób objętych kwarantanną, 25 816 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym.

Aktualnie żaden z mieszkańców powiatu nie jest hospitalizowany z powodu  podejrzenia zakażenia COVID-19. Wczoraj osób objętych nadzorem było 117 i 35 objętych kwarantanną domową.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 14.00.

Przypominamy, jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

Zalec się również stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Komentarze

1 komentarz

  1. Krzysztof odpowiedz

    Ile z tych osób miało zrobiony test to jest bardzo istotna informacja. Obawiam się że chyba żadna..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *