Facebook


LEGIONOWSKI. 154 mieszkańców powiatu objętych nadzorem epidemiologicznym, 45 osoby poddane kwarantannie domowej

2020-03-16 2:05:57

Jak poinformował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legionowie na dzień 16 marca br., w związku z sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu legionowskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19, 154 mieszkańców powiatu jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a 45 osób poddanych jest kwarantannie domowej

Aktualnie żaden z mieszkańców powiatu nie jest hospitalizowany z powodu  podejrzenia zakażenia COVID-19. Wczoraj osób objętych nadzorem było 133 i 43 objętych kwarantanną domową.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 14.00.

Przypominamy, jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

Zalec się również stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Koronawirus w Polsce – aktualna sytuacja epidemiologiczna.

//Aktualizacja MZ 16 marca 9:36:

  • 5493 – liczba wykonanych testów diagnostycznych
  • 768 osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem
  • Ok 30 tys. osób objętych kwarantanną (24 tysiące w związku z powrotem z zagranicy)
  • 25816 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *