Facebook


LEGIONOWSKI. 194 mln zł na przejazdy kolejowe

2018-09-24 2:42:17

Przy przejeździe w Michałowie – Reginowie (gm. Wieliszew) przedstawiciele PKP PLK oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisali umowę na realizację projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap I – część przejazdowa”. Chodzi o przebudowę 182 przejazdów kolejowo-drogowych. Kwota dofinansowania wynosi 194 mln zł

Dzisiaj (24.09) o godzinie 10.00 przy przejeździe kolejowym w Michałowie-Reginowie odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której doszło do podpisania umowy na unijne dofinansowanie projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap I – część przejazdowa”. Odpowiedzialnym za podpisanie umowy byli pan Przemysław Gorgol p.o Dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz pan Arnold Bresz– członek zarządu PKP ds. realizacji inwestycji. W trakcie konferencji obecny był również wiceminister ds. kolejnictwa Andrzej Bittell oraz kandydat na Prezydenta Legionowa – Andrzej Kalinowski.

Przebudują 182 przejazdy

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zaplanowały prace na 182 przejazdach kolejowo – drogowych położonych na 73 liniach kolejowych w Polsce. Aktualnie trwają prace na 62 przejazdach. Na przełomie września i października do użytku zostaną oddane przejazdy między innymi w Przełęku, Otmuchowie, Chełmie, Zawadówce i Antoninie. Efektem inwestycji będzie podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym oraz likwidacja istniejących ograniczeń prędkości w rejonie przejazdów. Zgodnie z projektem 121 przejazdów zostanie dodatkowo zabezpieczonych w samoczynną sygnalizację przejazdową a niektóre z nich dodatkowo o rogatki. Na pozostałych 61 przejazdach nowoczesne urządzenia zastąpią już wyeksploatowany sprzęt. Na zdecydowanej większości modernizowanych przejazdów (132 obiekty) poza wymianą lub montażem nowych urządzeń, zaplanowano także poprawę nawierzchni drogowej. Dzięki temu dla kierowców pokonanie skrzyżowań drogi i torów będzie sprawniejsze.

650 mln złotych na bezkolizyjne przeprawy

Projekt „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap I – część przejazdowa” jest częścią większego zadania o wartości 650 mln zł – “Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami” zapisanego w Krajowym Programie Kolejowym. Obejmuje on także budowę bezkolizyjnych przejazdów na liniach kolejowych, które istotnie zwiększą bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *