LEGIONOWSKI. 239 mieszkańców powiatu objętych nadzorem epidemiologicznym, 119 osób poddanych kwarantannie domowej
2020-03-21 2:41:01
Jak poinformował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legionowie na dzień 20 marca br., w związku z sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu legionowskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19, 239 mieszkańców powiatu jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a 119 osób poddanych jest kwarantannie domowej
Aktualnie żaden z mieszkańców powiatu nie jest hospitalizowany z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19. Wczoraj osób objętych nadzorem było: 228 i 100 objętych kwarantanną domową.
Zaleca się również stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus
Koronawirus w Polsce – aktualna sytuacja epidemiologiczna.
Aktualizacja MZ 20 marca 18:15
- 13072 – liczba wykonanych testów diagnostycznych
- 12705 – próbki negatywne
- 898 osób hospitalizowanych
- ponad 1800 testów wykonanych w ciągu doby
- 47115 osób objętych kwarantanną
- 62120 osób zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju
- 53117 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
Łącznie w Polsce jest obecnie 452 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarło 5 osób. Jedna osoba została wyleczona.