Facebook

LEGIONOWSKI. 24 osoba zakażona koronawirusem

2020-04-05 3:12:58

Według komunikatu Sanepidu z 5 kwietnia br., 24 mieszkańców powiatu legionowskiego jest zakażonych koronawirusem, a 5 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia. Ponadto 500 mieszkańców jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a 454 osób poddanych jest kwarantannie domowej

W ciągu ostatniej doby przybyło w powiecie mamy 12 nowe przypadki objęcia nadzorem epidemiologicznym oraz 17 nowych przypadków objęcia kwarantanną domową.

Sytuacja w powiecie legionowskim

Aktualnie (5 kwietnia) 500 mieszkańców jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a 454 osób poddanych jest kwarantannie domowej. Wczoraj (4 kwietnia) nadzorem epidemiologicznym było objętych 526 osób, a kwarantannie domowej poddano 454 osób.

Kwarantanna domowa to celowa izolacja osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zarażonymi lub podejrzanymi o zarażenie, a także powracających do Polski z zagranicy. Osoby te mają obowiązek pozostać w swoich domach lub miejscach do tego wyznaczonych. Nie mogą spotykać się z innymi osobami, wychodzić z psem czy do sklepu. Niezbędne rzeczy dostarczają im odpowiednie służby lub wolontariusze.

Nadzór epidemiologiczny odbywa się w porozumieniu ze służbami sanitarnymi po wywiadzie epidemiologicznym. Objęte są nim osoby, które nie miały bezpośredniego kontaktu z osobą zarażoną, ale np. pracowały w tym samym budynku. Prewencyjnie zaleca się monitorowanie stanu zdrowia takiej osoby poprzez pomiary temperatury 2 razy dziennie, a także ograniczenie spotkań, w miarę możliwości pozostanie w domu i przejście na pracę zdalną. Nadzór epidemiologiczny trwa, podobnie jak kwarantanna, 14 dni.

Zaleca się również stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Koronawirus w Polsce – aktualna sytuacja epidemiologiczna. 

Łącznie w Polsce jest obecnie 3834 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarło 84 osób.

//Aktualizacja MZ 4 kwietnia 9:20//

  • 66 938 wykonanych testów diagnostycznych
  • 3 149 próbek pozytywnych
  • 2 303 osób hospitalizowanych
  • 160 587 osób objętych kwarantanną
  • 44 146 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
  • ponad 5,7 tys. testów wykonanych w ciągu doby
  • Osoby wyleczone: 116

Komentarze

1 komentarz

  1. Stuu odpowiedz

    Statystyka powiatowa, a gdzie gminna? Wiecznie nas tylko kantują. Ile przypadkow jest w Legionowie, w jakich rejonach? Czy zamkniecie targowiska jest spowodowane tym, ze ktorys ze sprzedawcow byl zakazony? To sa informacje jakie ludzie powinni otrzymywać, a nie ogólniki, i zmuszanie do zaufania wladzom. Nie ufam! Ufam sobie, i w to, że sam potrafie podjąć decyzje w troce o własne bezpieczenstwo, lepiej niz chocby najwyzej postawiony urzędnik panstwowy. Chcemy prawdy, jaka by ona nie była!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *