LEGIONOWSKI. 248 tys. zł z budżetu Mazowsza dla naszego powiatu

2019-07-26 8:18:31

Mazowieckie programy wsparcia rozstrzygnięte. Zakup narzędzi oraz urządzeń do kontroli palenisk domowych czy modernizacja boisk sportowych przy osiedlu TBS w Wieliszewie – to tylko niektóre inwestycje w powiecie legionowskim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Dziś umowy w tej sprawie podpisali Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska – członkowie zarządu województwa mazowieckiego oraz beneficjenci z powiatu legionowskiego. W spotkaniu wzięła udział radna województwa mazowieckiego Bożena Żelazowska.

Już po raz kolejny pomagamy lokalnym samorządom w realizacji ważnych dla mieszkańców inwestycji, na które w budżetach zabrakło już środków. Dodatkowe fundusze na rozwój mazowieckich gmin to nasza odpowiedź na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców. Dziś podpisaliśmy umowy na wsparcie na modernizację i budowę obiektów sportowych oraz ochronę środowiska. Dzięki tym programom pomocowym sprawiamy, że nasze województwo rozwija się równomiernie – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze

W tym roku na remonty i tworzenie nowych obiektów sportowych, samorząd Mazowsza przeznaczył 10 ml zł. Złożonych zostało w sumie 208 wniosków, spośród których 116 zostało dofinansowanych. Wsparcie w wysokości ponad 95 tys. zł otrzymał powiat legionowski.

To bardzo ważna inicjatywa. Ten program stworzyliśmy z myślą o wszystkich tych gminach i powiatach, w których brakuje miejsc na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Cieszę się, że mogliśmy wygospodarować z naszego budżetu środki na ten cel – podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Wszyscy mieszkańcy powinni mieć dostęp do obiektów sportowych. Niestety, nie wszystkie samorządy lokalne mają fundusze na tego typu inwestycje. Dlatego nasze wsparcie jest tak ważne. Chcemy promować aktywne spędzania czasu wolnego i zachęcać Mazowszan do zdrowego trybu życia – podkreśla Bożena Żelazowska, radna województwa mazowieckiego.

Lp.

Beneficjent

Nazwa projektu

Dofinansowanie (zł)

1.

Gmina Wieliszew

Modernizacja boisk sportowych przy osiedlu TBS w Wieliszewie

95 250,00

suma: 95 250,00

Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza

To pilotażowy program samorządu województwa mazowieckiego, którego celem jest polepszenie jakości powietrza na Mazowszu. O pomoc mogły ubiegać się gminy wiejskie, miejskie i wiejsko-miejskie. W tegorocznej pierwszej edycji złożonych zostało 119 wniosków. Wsparcie otrzymało 110 projektów. W sumie na ich realizację z budżetu Mazowsza przeznaczone zostaną 4,8 mln zł. Z powiatu legionowskiego wsparcie trafi do Miasta Serock oraz gmin – Jabłonna oraz Wieliszew. Otrzymane środki gminy przeznaczą m.in. na zakup narzędzi oraz urządzeń do kontroli palenisk domowych. Na realizację tych projektów gminy otrzymają ponad 153 tys. zł.

Działania mające na celu dbałość o nasze środowisko są dla nas szczególnie ważne. Cały czas pracujemy nad poprawą powietrza na Mazowszu, a w tym roku postanowiliśmy to zrobić za pomocą programu wsparcia. Bardzo się cieszę, że możemy pomagać mazowieckim gminom w ochronie naszego wspólnego środowiska – mówi Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Lp.

Beneficjent

Nazwa projektu

Dofinansowanie (zł)

1.

Gmina Wieliszew

Zakup narzędzi oraz urządzeń do kontroli palenisk domowych w Gminie Wieliszew

76 400,00

2.

Gmina Jabłonna

Zielona Gmina Jabłonna – program zintegrowanych działań proekologicznych

37 000,00

3.

Miasto Serock

Opracowanie Programu Ograniczania Niskiej Emisji (PONE) dla Miasta i Gminy Serock

40 000,00

suma: 153 400,00

Źródło: mazowieckie.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *