LEGIONOWSKI. 266 mieszkańców powiatu objętych nadzorem epidemiologicznym, 80 osób poddanych kwarantannie domowej

2020-03-22 2:08:22

Jak poinformował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legionowie na dzień 22 marca br., w związku z sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu legionowskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19, 266 mieszkańców powiatu jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a 80 osób poddanych jest kwarantannie domowej

Aktualnie żaden z mieszkańców powiatu nie jest hospitalizowany z powodu  podejrzenia zakażenia COVID-19. Wczoraj osób objętych nadzorem było: 239 i 100 objętych kwarantanną domową.

Kwarantanna domowa to celowa izolacja osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zarażonymi lub podejrzanymi o zarażenie, a także powracających do Polski z zagranicy. Osoby te mają obowiązek pozostać w swoich domach lub miejscach do tego wyznaczonych. Nie mogą spotykać się z innymi osobami, wychodzić z psem czy do sklepu. Niezbędne rzeczy dostarczają im odpowiednie służby lub wolontariusze.

Nadzór epidemiologiczny odbywa się w porozumieniu ze służbami sanitarnymi po wywiadzie epidemiologicznym. Objęte są nim osoby, które nie miały bezpośredniego kontaktu z osobą zarażoną, ale np. pracowały w tym samym budynku. Prewencyjnie zaleca się monitorowanie stanu zdrowia takiej osoby poprzez pomiary temperatury 2 razy dziennie, a także ograniczenie spotkań, w miarę możliwości pozostanie w domu i przejście na pracę zdalną. Nadzór epidemiologiczny trwa, podobnie jak kwarantanna, 14 dni.

Zaleca się również stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Koronawirus w Polsce – aktualna sytuacja epidemiologiczna. 

Aktualizacja MZ 21 marca 20:15

  • 15 084 – liczba wykonanych testów diagnostycznych
  • 14 632 – próbki negatywne
  • 1 047 osób hospitalizowanych
  • 54 814 osób objętych kwarantanną
  • 74 106 osób zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju
  • 56 623 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym

Łącznie w Polsce jest obecnie 563 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarło 7 osób. Jedna osoba została wyleczona.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *