LEGIONOWSKI. 3 ofiary śmiertelne i 68 rannych – bilans długiego weekendu

2018-05-07 1:21:32

Weekend majowy za nami. W trakcie jego trwania nad bezpieczeństwem mieszkańców Warszawy oraz okolicznych powiatów czuwało kilkudziesięciu funkcjonariuszy

W trakcie swoich działań policjanci ze stołecznej drogówki zostali wezwani do 53 wypadków, zatrzymali 211 kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. Niestety, majowy weekend przyniósł ze sobą 3 ofiary śmiertelne oraz 68 rannych w wypadkach drogowych.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy oraz podległych komisariatów od 27 kwietnia do 7 maja zbadali trzeźwość 1070 kierujących i uniemożliwili dalszą jazdę 9 nietrzeźwym, kierującym samochodami. Ujawnili też 11 nietrzeźwych rowerzystów. Legionowskich policjantów wspierali stołeczni wywiadowcy, którzy wczoraj w Legionowie na ul. Tadeusza Kościuszki tuż po godzinie 21 udaremnili dalszą jazdę toyotą 35-letniemu Mariuszowi T. Mężczyzna był 10 kierowcą ujawnionym przez policjantów na drogach powiatu legionowskiego podczas całego długiego weekendu i podejrzanym o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Przez całą majówkę policjanci z legionowskiej komendy zatrzymali 21 praw jazdy, z czego 18 za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h. Zatrzymali także 18 dowodów rejestracyjnych od pojazdów i za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym ukarali mandatami karnymi 358 użytkowników dróg, a 106 pouczyli. Wobec 5 kierujących skierowali wnioski o ukaranie do sądu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *