LEGIONOWSKI. 3 osoba zakażona koronawirusem w naszym powiecie!

2020-03-25 1:37:40

KOMUNIKAT:  Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Legionowie z 25 marca br. 3 mieszkańców powiatu legionowskiego zakażonch koronawirusem, 3 kolejne osoby są hospitalizowane z powodu podejrzenia zakażenia. Ponadto 345 mieszkańców jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a 160 osób poddanych jest kwarantannie domowej

Aktualnie 3 mieszkańców powiatu jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 (wczoraj 2) oraz 3 są nim zakażone (wczoraj 2). Wczoraj osób objętych nadzorem było: 322 i 137 objętych kwarantanną domową.

Pierwszym, zarażonym był mieszkaniec gminy Jabłonna, nie podano informacji odnośnie do 2 pozostałych przypadków.

Kwarantanna domowa to celowa izolacja osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zarażonymi lub podejrzanymi o zarażenie, a także powracających do Polski z zagranicy. Osoby te mają obowiązek pozostać w swoich domach lub miejscach do tego wyznaczonych. Nie mogą spotykać się z innymi osobami, wychodzić z psem czy do sklepu. Niezbędne rzeczy dostarczają im odpowiednie służby lub wolontariusze.

Nadzór epidemiologiczny odbywa się w porozumieniu ze służbami sanitarnymi po wywiadzie epidemiologicznym. Objęte są nim osoby, które nie miały bezpośredniego kontaktu z osobą zarażoną, ale np. pracowały w tym samym budynku. Prewencyjnie zaleca się monitorowanie stanu zdrowia takiej osoby poprzez pomiary temperatury 2 razy dziennie, a także ograniczenie spotkań, w miarę możliwości pozostanie w domu i przejście na pracę zdalną. Nadzór epidemiologiczny trwa, podobnie jak kwarantanna, 14 dni.

Zaleca się również stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Koronawirus w Polsce – aktualna sytuacja epidemiologiczna. 

Aktualizacja MZ 24 marca godz. 20:00

  • 22 898 – liczba wykonanych testów diagnostycznych
  • 1 479 osób hospitalizowanych
  • 62 511 osób objętych kwarantanną
  • 104 529 osób zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju
  • 53 426 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
  • ponad 2,8 tys. testów wykonanych w ciągu doby

Łącznie w Polsce jest obecnie 957 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarło 13 osób. Jedna osoba została wyleczona.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *