LEGIONOWSKI. 435 mieszkańców powiatu objętych nadzorem epidemiologicznym, 199 osób poddanych kwarantannie domowej

2020-03-28 3:36:24

KOMUNIKAT:  Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Legionowie z 27 marca br. 5 mieszkańców (2 nowe przypadki w ciągu doby) powiatu legionowskiego zakażonych koronawirusem, 3 osoby są hospitalizowane z powodu podejrzenia zakażenia. Ponadto 415 (20 nowe przypadki w ciągu doby) mieszkańców jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a 202 (19 nowych przypadków w ciągu doby) osób poddanych jest kwarantannie domowej

Aktualnie: 5 mieszkańców powiatu jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 oraz 3 są nim zakażone. Wczoraj osób objętych nadzorem było: 415 i 202 objętych kwarantanną domową.

Pierwszym, zarażonym był mieszkaniec gminy Jabłonna, drugim mieszkaniec Józefowa, nie wiadomo skąd pochodzą trzy pozostałe osoby.

Kwarantanna domowa to celowa izolacja osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zarażonymi lub podejrzanymi o zarażenie, a także powracających do Polski z zagranicy. Osoby te mają obowiązek pozostać w swoich domach lub miejscach do tego wyznaczonych. Nie mogą spotykać się z innymi osobami, wychodzić z psem czy do sklepu. Niezbędne rzeczy dostarczają im odpowiednie służby lub wolontariusze.

Nadzór epidemiologiczny odbywa się w porozumieniu ze służbami sanitarnymi po wywiadzie epidemiologicznym. Objęte są nim osoby, które nie miały bezpośredniego kontaktu z osobą zarażoną, ale np. pracowały w tym samym budynku. Prewencyjnie zaleca się monitorowanie stanu zdrowia takiej osoby poprzez pomiary temperatury 2 razy dziennie, a także ograniczenie spotkań, w miarę możliwości pozostanie w domu i przejście na pracę zdalną. Nadzór epidemiologiczny trwa, podobnie jak kwarantanna, 14 dni.

Zaleca się również stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Koronawirus w Polsce – aktualna sytuacja epidemiologiczna. 

Aktualizacja MZ 27 marca 18:35

  • 38 674 wykonanych testów diagnostycznych
  • 1 436 próbek pozytywnych
  • 1 696 osób hospitalizowanych
  • 94 297 osób objętych kwarantanną
  • 161 859 osób zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju
  • 58 306 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
  • ponad 4,6 tys. testów wykonanych w ciągu doby

Łącznie w Polsce jest obecnie 1481 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarło 17 osób. Jedna osoba została wyleczona.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *