LEGIONOWSKI. 58 interwencji po wichurze i kolejne ostrzeżenie meteo

2021-10-22 2:15:36

W czwartek (21 października) w trakcie wichury, jaka przeszła przez Polskę,  strażacy tylko na Mazowszu interweniowali ponad 800 razy. Jak udało nam się dowiedzieć, w powiecie legionowskim strażacy interweniowali niemal 60 razy. Łącznie w całej Polsce doszło do prawie 10 tys. interwencji. W piątek (22 października) IMGW wydało kolejne ostrzeżenie

Około godz. 15.00 na Mazowsze dotarł niż Hendrik, który od kilku dni pustoszy Europę. Silne porywy wiatru łamały drzewa oraz gałęzie. Od pierwszych minut strażacy otrzymywali zgłoszenie dot. połamanych drzew i zwisających konarów. Łącznie do godz. 7.00 w piątek (22 października) strażacy odebrali 52 zgłoszenia związane ze skutkami silnego wiatru.

Zerwane dachy i niebezpieczny dźwig

Uszkodzeniu uległo 5 poszyć dachowych, w tym m.in dach sklepu Biedronka przy ul. Akademijnej w Jabłonnie oraz hali produkcyjnej przy ul. Szarych Szeregów.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu odsłoniętych konstrukcji. Przy ul. Norwida w Legionowie, na trwającej tam budowie, doszło do zablokowania się dźwigu, co groziło ewentualnym zawaleniem się konstrukcji. Jednak po konsultacjach uznano, że nie ma zagrożenia.

11 tys. bez prądu w rejonie

W trakcie wichury ucierpiały również linie energetyczne. Strażacy z powiatu legionowskiego wraz z z pogotowiem energetycznym uczestniczyli w dwóch zdarzeniach dot. zerwanych linii energetycznych.
Odpowiedzialna za dostawy prądu firma PGE poinformowała w swoich komunikatach, że w związku z wichurą na terenie powiatu legionowskiego nie ma prądu w: Legionowie, Dębe, Wólce Radzymińskiej oraz Beniaminowie.
Ponadto brak prądu występuje w powiatach: nowodworskim oraz wołomińskim.

Jeden poszkodowany

W trakcie wszystkich akcji na terenie powiatu ucierpiał jeden ze strażaków. Ratownik w nocy z czwartku na piątek został przetransportowany do szpitala z urazem nogi. Jak informował naszą redakcję Łukasz Szulborski, mężczyzna po opatrzeniu wrócił do domu, a na miejsce poszkodowanego kolegi, wezwano jego zastępcę.

Kolejne ostrzeżenia

IMGW wydało w piątek (22 października) ostrzeżenie 1 stopnia dla powiatu legionowskiego od godz. 10.00 w dn. 22 października do godz. 20.00 w dn. 22 października dotyczące silnego wiatru. Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 85 km/h, z południowego zachodu i zachodu. 

Fot. KP PSP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *