LEGIONOWSKI. Znany urzędnik brał łapówki! Wpadł pomimo tego, że się ukrywał

2021-07-02 1:00:01

Policjanci z Legionowa w połowie czerwca br. zatrzymali ukrywającego się od 8 miesięcy 64-letniego mężczyznę pełniącego funkcje publiczne na terenie powiatu. Teraz mężczyzna najbliższe 2 lata spędzi w więzieniu

Z relacji policji wynika, że do zatrzymania doszło 17 czerwca br. Zaś zatrzymanie miało miejsce na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Legionowie. Teraz mężczyzna najbliższe dwa lata spędzi w więzieniu. To kara za przyjęcie korzyści majątkowej w chwili kiedy był pracownikiem Centralnego Ośrodka Doskonalenia Kadr oraz kierownikiem Ośrodka Szkolenia na terenie powiatu legionowskiego.
Niestety nie udało nam sie ustalić nic więcej poza inicjałami skazanego mężczyzny.
Z informacji jakie otrzymaliśmy wynika, że do przyjmowania łapówek dochodziło w latach 1994-2012. Nieznana jest całkowita suma przyjętych korzyści majątkowych, jednak jak ustalił Sąd Rejonowy ich wysokość nie była mniejsza niż 302 tys. zł.
Pierwszy wyrok w tej sprawie zapadł w październiku 2018 r. Kolejny skazujący 2 lipcu ub. roku. Zaś nakaz doprowadzenia do aresztu w październiku ub. roku. Mężczyzna został już przetransportowany do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 2 lata.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *