LEGIONOWSKI. 78 kontroli! 33 mandaty – Wszystkich Świętych w powiecie

2018-11-02 1:45:17

Wczoraj (1 listopada br.) policjanci z legionowskiej komendy i podległych komisariatów dokonali 78 kontroli kierujących pojazdami

 

Funkcjonariusze ukarali mandatami karnymi 31 kierujących. 28 z ukaranych grzywną kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość jazdy. 5 straciło swoje prawo jazdy na trzy miesiące, za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h. Policjanci zatrzymali też 3 dowody rejestracyjne od pojazdów i uniemożliwili dalszą jazdę 2 nietrzeźwym rowerzystom. Udzielili również pomocy 60-latkowi, który około godziny 14. na ul. Nowodworskiej w Skrzeszewie, kierował terenówką i doprowadził do kolizji z barierami energochłonnymi. Wstępne ustalenia policjantów wskazywały, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci wezwali na miejsce zdarzenia pogotowie ratunkowe, które przytomnego mężczyznę, ale z obrażeniami w okolicach klatki piersiowej, przewiozło do jednego z warszawskich szpitali i tam zabezpieczono od mężczyzny krew do dalszych badań, na potrzeby postępowania karnego z art. 178 a kk.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o wyobraźnię i rozsądek podczas podróży i respektowanie przepisów o ruchu drogowym. W tym także do pieszych, którzy mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach, choćby przez noszenie elementów odblaskowych, które znacznie poprawią ich widoczność.

Komentarze

1 komentarz

  1. Marcin odpowiedz

    Nie tak źle, widać ludzie pamiętają o Yanosiku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *