LEGIONOWSKI. 8 zakażonych koronawirusem

2020-03-30 3:44:21

KOMUNIKAT:  Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Legionowie z 30 marca br. 8 mieszkańców (1 nowy przypadek w ciągu doby) powiatu legionowskiego zakażonych koronawirusem, 5 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia (2 nowe przypadki w ciągu doby). Ponadto 460 mieszkańców (25 nowych przypadków w ciągu doby) jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a 218 osób (46 nowych przypadków w ciągu doby) poddanych jest kwarantannie domowej

Aktualnie: 5 mieszkańców powiatu jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 oraz 8 osób jest nim zakażonych. Wczoraj osób objętych nadzorem było: 460 i 230 objętych kwarantanną domową.

Pierwszym, zarażonym był mieszkaniec gminy Jabłonna, drugim mieszkaniec Józefowa, nie wiadomo skąd pochodzi 6 pozostałych osób.

Kwarantanna domowa to celowa izolacja osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zarażonymi lub podejrzanymi o zarażenie, a także powracających do Polski z zagranicy. Osoby te mają obowiązek pozostać w swoich domach lub miejscach do tego wyznaczonych. Nie mogą spotykać się z innymi osobami, wychodzić z psem czy do sklepu. Niezbędne rzeczy dostarczają im odpowiednie służby lub wolontariusze.

Nadzór epidemiologiczny odbywa się w porozumieniu ze służbami sanitarnymi po wywiadzie epidemiologicznym. Objęte są nim osoby, które nie miały bezpośredniego kontaktu z osobą zarażoną, ale np. pracowały w tym samym budynku. Prewencyjnie zaleca się monitorowanie stanu zdrowia takiej osoby poprzez pomiary temperatury 2 razy dziennie, a także ograniczenie spotkań, w miarę możliwości pozostanie w domu i przejście na pracę zdalną. Nadzór epidemiologiczny trwa, podobnie jak kwarantanna, 14 dni.

Zaleca się również stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Koronawirus w Polsce – aktualna sytuacja epidemiologiczna. 

Aktualizacja Ministerstwa Zdrowia 30 marca:

  • 46 607 wykonanych testów diagnostycznych
  • 1 905 próbek pozytywnych
  • 1 879 osób hospitalizowanych
  • 100 215 osób objętych kwarantanną
  • 169 092 osób zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju
  • 52 612 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
  • ponad 4,1 tys. testów wykonanych w ciągu doby

Łącznie w Polsce jest obecnie 1984 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarło 26 osób. 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *