LEGIONOWSKI. Algorytm Szaniawskiego – warsztaty online dla młodzieży

2020-05-28 6:34:09
Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku we współpracy z Powiatową Instytucją Kultury w Legionowie zachęcają młodzież do wzięcia udziału w warsztatach online

ALGORYTM SZANIAWSKIEGO  – warsztaty online | found footage dla młodzieży 14‒18 lat

W tym roku obchodzimy 50. rocznicę śmierci  Jerzego Szaniawskiego, dramaturga i felietonisty związanego z gminą Serock, twórcy postaci profesora Tutki.

Projekt  „Algorytm Szaniawskiego” to  cykl 8 warsztatów dziennikarskich online (90 min)  dla młodzieży, które zwieńczy stworzenie  filmu o życiu tajemniczego literata Jerzego Szaniawskiego.

Found footage ‒ metoda polegająca na wykorzystywaniu fragmentów istniejących materiałów filmowych, aby stworzyć nową jakość, narrację, punkt widzenia. Jest ona uznawana za ważny nurt współczesnej sztuki filmowej.

Warsztaty poprowadzi  Magdalena Felis ‒ dziennikarka filmowa, realizatorka i redaktorka programów telewizyjnych we współpracy z  Markiem Barcinskim ‒ programistą i artystą multimedialnym mieszkającym na stałe w Holandii.

Zgłoszenia należy przesyłać do 19 czerwca br. na adres mailowy  biuro@kultura.serock.pl. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona!

Szczegółowe informacje: CKiCz w Serocku, tel. 22 782 80 70.

Organizatorem projektu „Algorytm Szaniawskiego” jest Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku. Partnerem projektu jest Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie.

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu dotacyjnego „Kultura w sieci”.

Źródło: www.powiat-legionowski.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *