LEGIONOWSKI. AQUA-PLENERY – wystawa

2022-11-17 6:56:52
Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie zaprasza na wystawę prezentującą owoce pracy uczestników tegorocznych wiosenno-letnich plenerów malarskich z cyklu AQUA-PLENERY


Pejzaże tworzone w różnych lokalizacjach powiatu legionowskiego powstawały pod okiem artystki Katarzyny Gawlik. Na wystawie zobaczymy prace pokazujące krajobrazy, których motywem przewodnim są różne akweny od rzek, jezior po urokliwe rozlewiska. Odwołano się w ten sposób do twórczości Apoloniusza Kędzierskiego – wybitnego akwarelisty, który odkrył dla malarstwa walory nadnarwiańskich pejzaży. Kędzierski tematów do malowania poszukiwał, m.in. penetrując okolice Serocka nad Narwią, natomiast uczestnicy AQUA-plenerów – twórcy amatorzy i profesjonaliści – co sobotę znajdowali natchnienie w innym miejscu: w Zegrzu, Zegrzu Płd., Jabłonnie, Nieporęcie, Serocku, Rajszewie, Wieliszewie, Radzyminie, Arciechowie, Jachrance, Poddębiu, Trzcianach.

Swoje prace zaprezentują: Izabela Artecka, Izabela Barańska, Małgorzata Bartel, Tomasz Bartel, Agnieszka Dołowy, Ewa Elsner, Mirosław Gawlik, Lena Kossak, Agata Obidzińska i Małgorzata Żmuda.
WERNISAŻ: 01.12.2022 r., godz. 18.00, Galeria Sztuki Ratusz (ul. Piłsudskiego 41, Legionowo)
Wystawa potrwa od 1 do 15 grudnia 2022 r. ZAPRASZAMY!
Wystawie będzie towarzyszyło wydawnictwo albumowe z obrazami powstałymi podczas plenerów, które przyczyni się do promocji obszarów Lokalnej Grupy Działania Zalew Zegrzyński i lokalnych artystów plastyków.
zdjęcie na plakacie: K. i M. Gawlik

Wystawa jest elementem projektu „Co powie ryba? – w dorzeczu trzech rzek” realizowanego w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Zalew Zegrzyński.

Źródło: www.powiat-legionowski.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *