LEGIONOWSKI. Bakterie coli nie tylko w Legionowie, ale i w Wieliszewie

2019-11-29 10:32:45

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legionowie, informuje, że w próbkach wody z Zespołu Szkół Komornicy oraz w próbkach wody z Szkoły Podstawowej w Olszewnicy Starej wykryto przekroczenia parametrów bakterii coli

Jak informowaliśmy wcześniej przekroczenia wykryto również w Szkole Podstawowej nr 7, Przedszkolu Miejskim nr 12 oraz Przedszkolu Miejskim nr 7, które dzisiaj jest nieczynne.

Kolejne przekroczenia

Ponadto przekroczenia zostały wykryte w: Zespole Szkół w Komornicy i w Szkole Podstawowej w Olszewnicy Starej, obie szkoły działają. W Komornicy z użytkowania została wyłączona stołówka szkolna. Jak poinformowały władze gminy do Zespołu Szkół woda dostarczona jest beczkowozem. Zaś uczniowie w Olszewnicy Starej korzystają z wody z baniaków 10l, więc tam nie bylo potrzeby podstawiania beczkowozu.

Badania wody

Badania wody zostały wykonane w Laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie i wśród badanych parametrów, jedynie, jeden z nich wykazał przekroczenia – bakterie grupy coli. W związku z powyższym, zgodnie z obowiązującymi procedurami, wykonano powtórne badania wody w celu weryfikacji otrzymanych wyników. Jednocześnie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legionowie informuje, że badania wody wykonane z innych punktów wodociągów nie wykazują przekroczeń badanych parametrów oraz badania wody wykonywane przez administratorów tych wodociągów również takich przekroczeń nie wykazują. Ponadto Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legionowie informuje, że sytuacja jest monitorowana i komunikat będzie aktualizowany na bieżąco.

Jest lepiej

Z informacji uzyskanych z Urzędu gminy Wieliszew wynika, iż na skutek chlorowania wody powtórne jej badania w ZS w Komornicy wykazują spadek parametrów bakterii coli. Teraz badania mają zostać powtórzone, aby sprawdzić czy problem został wyeliminowany.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *