Facebook

LEGIONOWSKI. Bakterie coli nie tylko w Legionowie, ale i w Wieliszewie

2019-11-29 10:32:45

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legionowie, informuje, że w próbkach wody z Zespołu Szkół Komornicy oraz w próbkach wody z Szkoły Podstawowej w Olszewnicy Starej wykryto przekroczenia parametrów bakterii coli

Jak informowaliśmy wcześniej przekroczenia wykryto również w Szkole Podstawowej nr 7, Przedszkolu Miejskim nr 12 oraz Przedszkolu Miejskim nr 7, które dzisiaj jest nieczynne.

Kolejne przekroczenia

Ponadto przekroczenia zostały wykryte w: Zespole Szkół w Komornicy i w Szkole Podstawowej w Olszewnicy Starej, obie szkoły działają. W Komornicy z użytkowania została wyłączona stołówka szkolna. Jak poinformowały władze gminy do Zespołu Szkół woda dostarczona jest beczkowozem. Zaś uczniowie w Olszewnicy Starej korzystają z wody z baniaków 10l, więc tam nie bylo potrzeby podstawiania beczkowozu.

Badania wody

Badania wody zostały wykonane w Laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie i wśród badanych parametrów, jedynie, jeden z nich wykazał przekroczenia – bakterie grupy coli. W związku z powyższym, zgodnie z obowiązującymi procedurami, wykonano powtórne badania wody w celu weryfikacji otrzymanych wyników. Jednocześnie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legionowie informuje, że badania wody wykonane z innych punktów wodociągów nie wykazują przekroczeń badanych parametrów oraz badania wody wykonywane przez administratorów tych wodociągów również takich przekroczeń nie wykazują. Ponadto Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legionowie informuje, że sytuacja jest monitorowana i komunikat będzie aktualizowany na bieżąco.

Jest lepiej

Z informacji uzyskanych z Urzędu gminy Wieliszew wynika, iż na skutek chlorowania wody powtórne jej badania w ZS w Komornicy wykazują spadek parametrów bakterii coli. Teraz badania mają zostać powtórzone, aby sprawdzić czy problem został wyeliminowany.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *